Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M5 Competition: 625 koní oficiálne

Mníchovský sedan na stovku zrýchli za 3,3 sekundy, okrem posilneného osemvalca má aj upravený podvozok s menšou svetlou výškou a tuhšími komponentmi.
20 3 príspevky 11.05.2018 / Marek Pokrývka

Prvé exempláre nového BMW M5 sa síce len nedávno začali objavovať na cestách, no automobilka sa už svoj supersedan rozhodla trochu okoreniť. Prichystala si preň balík Competition. Informácie o tomto ostrejšom variante vyplávali na povrch pred pár dňami, zverejnil ich jeden z budúcich majiteľov vozidla. Teraz prichádza vozidlo oficiálne.

Najväčšie zmeny sa tu odohrali pod kapotou, drobné odlišnosti si však možno všimnúť aj na karosérii či v interiéri 20 fotografií v galérii Najväčšie zmeny sa tu odohrali pod kapotou, drobné odlišnosti si však možno všimnúť aj na karosérii či v interiéri Zdroj: BMW

Základným bodom programu je zvýšenie výkonu. Bavor má svoj prepĺňaný osemvalec naladený na 460 kW, čo je v prepočte 625 koní. Krútiaci moment si zachoval vrchol na úrovni 750 Nm. Mníchovský sedan zrýchli vo verzii Competition na stovku za 3,3 sekundy a tempo 200 km/h dosiahne 10,8 s od štartu. Tieto čísla potvrdzujú hodnoty publikované zákazníkom. BMW hovorí aj o odlišnom uchytení motora, ktoré má ešte skrátiť jeho odozvu na plyn.

Tuhšie uloženia sa objavili aj na podvozok em-päťky, ktorý okrem toho absolvoval viacero ďalších zásahov. Svetlá výška klesla o 7 milimetrov. Pružiny sú o 10 percent tvrdšie a vzadu je väčší stabilizátor. Ostrejšiemu charakteru automobilu boli prispôsobené aj adaptívne tlmiče.

BMW radu 3: Ako sa zmení bestseller?

Ešte v tomto roku začne z výrobných liniek vychádzať nové trojkové BMW, prvýkrát aj s elektrickým pohonom a M dieselom. Ako zmeny plánuje BMW vo svojom plnokrvníkovi?

Ako sme už mohli vidieť, z vizuálneho hľadiska sa tento model od štandardu výrazne neodlišuje. Disponuje vlastným dizajnom 20-palcových kovaných diskov kolies a balíkom čiernych detailov zahŕňajúcim okrem masky chladiča aj koncovky ladeného výfuku či logo M5 Competition. V interiéri ho nájdeme na displeji infotainmentu, inak sa zmenili len koberčeky a bezpečnostné pásy. Cenu takto vybaveného BMW zatiaľ nepoznáme.


Najnovšie články
Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Americké kupé si brúsi zuby na svetový rekord. Oproti prototypu sa navonok výrazne nezmení, o technickej stránke zatiaľ nevieme nič.

SSC Tuatara: Jašterica sa opäť hlási o slovo

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×