Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vantage V600: Ultimátna labutia pieseň

Exkluzívny rozlúčkový model má dvanásťvalec s výkonom 600 koní, manuálnu prevodovku a špecifický karbónový bodykit.
5 3 príspevky 10.05.2018 / Marek Pokrývka

Aston Martin vlani predstavil novú generáciu typu Vantage, ktorá prišla s kompletne odlišným dizajnom a technikou vychádzajúcou zo spolupráce s inžiniermi v Mercedes-AMG. Predchodca napriek tomu ešte celkom nevypadol z hry. Firma totiž uvádza verziu V600, ktorej meno odkazuje na model z 90. rokov. Pôjde o prísne limitovaný produkt z dielne divízie Q zameranej prioritne na individualizáciu.

Vzniknúť má celkovo 14 kusov, počty si pritom podelia karosárske verzie kupé a roadster 5 fotografií v galérii Vzniknúť má celkovo 14 kusov, počty si pritom podelia karosárske verzie kupé a roadster Zdroj: Aston Martin

Na rozdiel od rovnomenného predchodcu nie je základom novinky osemvalcový exemplár, ale variant V12 Vantage S. Výkon jeho srdca však bol posunutý z pôvodných 421 kW (573 k) na 441 kW. Ide o presne 600 koní, čo našepkáva už názov vozidla. Túto porciu spracúva výhradne sedemstupňová manuálna prevodovka.

Britská automobilka ráta s výrobou iba 14 kusov modelu V600, séria bude spravodlivo rozdelená medzi karosériu kupé a roadster. Navonok bude možné exkluzívne vyhotovenie spoznať podľa kompletne prepracovanej karbónovej karosérie so špecificky tvarovanou maskou chladiča, prednou kapotou s perforovanou časťou namiesto pôvodných žiabier i odlišnými nárazníkmi. Výmenu absolvovali tiež disky kolies.

Aston Martin DBS čaká znovuzrodenie

Britský výrobca si odhalenie novej vlajkovej lode naplánoval na júnový termín, súčasťou názvu bude označenie Superleggera.

Ultimátna labutia pieseň predchádzajúceho typu Vantage má aj nové športové sedadlá, obklady tvorené karbónom a hliníkom či radiacu páku vytvorenú z jedného kusa kovu. Interiér má dýchať exkluzivitou. Nie je známe, koľko za ňu záujemcovia zaplatia. Určite to však nebude lacné. Firma už prijíma objednávky, dodanie áut je naplánované na tretí štvrťrok.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×