Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

23 lacných jazdeniek: Ktorá sa vám nepokazí?

FOTO
Kúpu jazdeného automobilu mnohí preferujú z princípu, iní si zasa nové vozidlo jednoducho dovoliť nemôžu. Nech už je to akokoľvek, aj medzi autami z druhej ruky sa nájdu také, ktoré vás spoľahlivosťou prekvapia. Či už v dobrom, alebo zlom.
47 34 príspevkov 10.05.2018 / Filip Kadlečík

Medzi motoristami sa nájdu mnohí, ktorí si nový automobil nekúpia už len z princípu. Podľa jednej časti vodičov totiž ide o zbytočnú investíciu. Na druhú stranu sú však medzi nami aj takí, ktorí si potrpia na nové auto. Ďalšia skupina zasa do automobilu nechce, alebo jednoducho nemôže, investovať zbytočne veľa.

Populárne jazdenky môžu byť časovanou bombou, nie všetky sú naozaj spoľahlivé 47 fotografií v galérii Populárne jazdenky môžu byť časovanou bombou, nie všetky sú naozaj spoľahlivé Zdroj: AUTO BILD

Jazdené automobily s cenou ďaleko pod 10 000 eur sú preto jednou z najvyhľadávanejších komodít na trhu s vozidlami z druhej ruky. Dá sa však na takéto autá spoľahnúť? Nazreli sme do archívov nemeckého AUTO BILDu, aby sme zistili, ako na tom boli, keď boli úplne nové.

Teraz prinášame prehľad 23 modelov zoradených od najmenej spoľahlivého po majstra, ktorý test na 100 000 kilometrov zdolal absolútne bez závady. Finálne poradie automobilov určuje známkovanie našich nemeckých kolegov, ktoré do veľkej miery vychádza práve zo spoľahlivosti konkrétneho automobilu.


>>> Veľký rebríček jazdeniek podľa spoľahlivosti nájdete v galérii <<<


Pri dlhodobých testoch na 100 000 kilometrov však nie je rozhodujúcim faktorom len samotná spoľahlivosť. Známkovanie ovplyvňuje aj pomer cena/výkon, jazdné vlastnosti, komfort, výbava, úspora paliva či náklady na prevádzku daného automobilu. Práve poruchovosť je však v každom prípade faktorom, ktorý užívateľov koniec-koncov zaujíma najviac a preto má váhu aj v tvorbe finálneho výsledku.

Jazdené SUV: Ktoré z nich sa takmer nekazia?

Slováci čoraz častejšie siahajú po SUV z druhej ruky, nevyhýbajú sa pritom ani luxusným modelom prémiových automobiliek. Pri nich však hrozia zvýšené náklady v podobe drahého servisu. Na ktoré...

V zozname sa nájdu aj automobily, ktoré stotisícové testovanie neprežili bez ujmy. Niektoré z nich totiž museli byť dvakrát odtiahnuté, inde sa menila spojka či prevodovka. Samozrejme, po rokoch už na jazdenky vplývajú aj externé faktory, najmä pozornosť a servis predchádzajúcich majiteľov. Ak však model nebol spoľahlivý po 100 000 kilometroch, nie je dôvod veriť, že bude bezporuchový v druhej, tretej či dokonca štvrtej stotisícke.


Najnovšie články
VW znížil ceny, jeho predaj rastie

Ekonomická neistota a geopolitické napätie, ktoré vyvolávajú najmä USA, vedú k dlhej sérii poklesov cien ropy. To síce nepomôže krajinám odkázaným na ropu, no...

Benzín a nafta: Prinesie koniec prázdnin úľavu?

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie...

Obchádzanie nemeckého mýta sa nevypláca

Nielen superšporty môžu byť silné a rýchle. Firma HGP-turbo vytvorila extrémny VW Multivan, jeho parametre posunula na doteraz nevídanú úroveň.

Dodávka s výkonom 700 koní? Špeciálny Multivan

Český Senát schválil vládnu novelu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách, ktorá od 1. októbra 2018 výrazne sprísňuje sankcie...

Česko pritvrdilo v boji proti stáčaniu kilometrov

Svetoznámy tuner naordinoval osemvalcu prídavnú riadiacu jednotku, no svoju pozornosť sústredil najmä na karosériu terénnej legendy.

Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×