Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Silnejšie BMW M2 dostáva diely M Performance

BMW s vyostrovaním malej em-dvojky ešte neskončilo. Prichádza s balíkom, ktorý kupé pripraví na tie najlepšie jazdné výkony.
18 6 príspevkov 13.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Bavori nedávno vyšli na povrch s vyostreným modelom M2 nesúcim prívlastok Competition. Vďaka tomuto balíku nedostanete silnejšie vyladený agregát, ale rovno celý motor, a to priamo z em-štvorky. Športovejší paket je rozpoznateľný aj navonok, no BMW sa rozhodlo ponúknuť zákazníkom možnosť byť ešte výnimočnejším.

Karbón nahradil štandardné materiály na mnohých miestach 18 fotografií v galérii Karbón nahradil štandardné materiály na mnohých miestach Zdroj: BMW

Príplatkový kit plný exteriérových a technologických vylepšení od divízie M Performance je určený pre tých najnáročnejších vodičov. Zahŕňa nekončené množstvo karbónových dielov, vrátane masky chladiča, predného i zadného spojleru či líšt prahov. Uhlíkové vlákna nájdeme aj na kapote, streche a kufri. Súčasťou paketu sú aj 19-palcové odľahčené disky, ktoré ušetria 3,2 kilogramu.

Motor ostal v pôvodnom stave, pribudli však účinnejšie brzdy či ešte tuhší podvozok, znižujúci em-dvojku o ďalších dvadsať milimetrov. K dispozícií je tiež vstavaná telemetria, ktorú je možno spárovať s mobilnou aplikáciou. Koľko budú vylepšenia stáť? To zatiaľ známe nie je.

BMW M2 Competition: Nástupca s novým srdcom

Bavorské kupé M2 odovzdáva štafetový kolík svojmu silnejšiemu modelu. Ten dostane do vienka niekoľko kozmetických úprav a turbo navyše.


Najnovšie články
VW znížil ceny, jeho predaj rastie

Ekonomická neistota a geopolitické napätie, ktoré vyvolávajú najmä USA, vedú k dlhej sérii poklesov cien ropy. To síce nepomôže krajinám odkázaným na ropu, no...

Benzín a nafta: Prinesie koniec prázdnin úľavu?

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie...

Obchádzanie nemeckého mýta sa nevypláca

Nielen superšporty môžu byť silné a rýchle. Firma HGP-turbo vytvorila extrémny VW Multivan, jeho parametre posunula na doteraz nevídanú úroveň.

Dodávka s výkonom 700 koní? Špeciálny Multivan

Český Senát schválil vládnu novelu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách, ktorá od 1. októbra 2018 výrazne sprísňuje sankcie...

Česko pritvrdilo v boji proti stáčaniu kilometrov

Svetoznámy tuner naordinoval osemvalcu prídavnú riadiacu jednotku, no svoju pozornosť sústredil najmä na karosériu terénnej legendy.

Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×