Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Modernizáciu podstúpi aj Charger Hellcat

Štvordverová americká strela dostane väčšie vstupy vzduchu a ešte zaujímavejší vzhľad s retro riešením reflektorov.
1 1 príspevok 13.05.2018 / Marek Pokrývka

V priebehu minulého týždňa tlačové oddelenie značky Dodge oznámilo, že plánuje omladiť svoj tradičný muscle car. Zmeny týkajúce sa typu Challenger naznačilo prostredníctvom fotografií zachytávajúcich druhý najsilnejší variant Hellcat. Takto označené vyhotovenie vyrába aj z príbuzného sedanu Charger, ktorý taktiež onedlho podstúpi modernizáciu.

Dodge Charger Hellcat môže oživiť prvok používaný v 60. rokoch

Rovnako ako spomínané kupé dostane štvordverová americká strela väčšie vstupy vzduchu. Namiesto extra otvorov v kapote však viac kyslíka zabezpečia kanály vedúce cez masku chladiča, čo odhaľuje prvotný záber. Okrem toho na ňom možno vidieť časť nárazníka a svetlometov. Práve tie sú zaujímavé, na obrázku totiž pôsobia dojmom grilu s horizontálnymi priečkami.

Dodge Challenger Hellcat čakajú zmeny

Na príchod omladeného svalovca upozorňuje výrobca dvojicou fotiek, ktoré zachytávajú donedávna najvýkonnejšiu verziu.

Siahli nebodaj dizajnéri po retro riešení reflektorov opticky skrytých vo vypnutom stave? Definitívne potvrdiť to nemožno, no zatiaľ všetky indície oživenie prvku používaného v 60. rokoch naznačujú. Charger by vďaka tomu mohol dostať ešte zaujímavejší vzhľad. O ďalších zmenách týkajúcich sa sedanu sa zatiaľ nehovorí, no pravdepodobne budú kopírovať Challenger.


Najnovšie články
Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Americké kupé si brúsi zuby na svetový rekord. Oproti prototypu sa navonok výrazne nezmení, o technickej stránke zatiaľ nevieme nič.

SSC Tuatara: Jašterica sa opäť hlási o slovo

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×