Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW radu 8 bude mať premiéru v Le Mans

Sériová verzia bavorskej osmičky sa svetu ukáže o mesiac, automobilka ju predstaví po boku okruhového špeciálu M8 GTE.
1 1 príspevok 15.05.2018 / Marek Pokrývka

Vlaňajšie odhalenie konceptu BMW radu 8 dalo oficiálnu pečať dlhšie kolujúcim správam o znovuzrodení čísla spopularizovaného v 90. rokoch. Odvtedy verejnosť čaká na debut sériového vozidla, na ktorý nás Mníchov pripravuje postupným zverejňovaním detailov. Naposledy porozprával o parametroch verzie M850i xDrive. Teraz potvrdil dátum finále a rovnako spresnil jeho miesto.

V pozadí okruhového špeciálu sa črtá sériová verzia kupé

Osmička bude mať premiéru 15. júna v Le Mans, keďže bavorská automobilka plánuje návrat na svetoznáme 24-hodinové preteky. Súťažiť bude s okruhovým špeciálom M8 GTE. Jeho konečnú podobu ukázala na fotografii, na ktorej sa v pozadí evidentne črtá štandardné vyhotovenie kupé. Záber však z jeho definitívneho dizajnu neprezrádza prakticky nič.

Vizuálna stránka vozidla napriek tomu už nie je tajomstvom. Začiatkom tohto roka totiž unikli na internet zábery, ktoré zachytávajú biely exemplár novinky úplne bez maskovania. Šlo o osemvalcový model 850i xDrive. Ten bude civilnejšie naladený než spomínaný zástupca línie M Performance, ale i tak môžeme rátať s približne štyrmi stovkami koní prenášanými na obe nápravy.

BMW radu 8: Luxusné kupé bez kamufláže

Jeden z prvých exemplárov bavorskej pýchy odfotili priamo vo výrobnom závode, medzi zverejnenými zábermi nechýbal ani interiér.

Portfólio nového BMW radu 8 bude nepochybne obsahovať aj verzie disponujúce radovými šesťvalcami, prítomnosť naftových pohonných jednotiek zostáva otázna. Istú budúcnosť ale má svalovec M8 naznačený na ženevskom autosalóne s karosériou Gran Coupé. Techniku podľa všetkého vo veľkej miere prevezme od silného sedanu M5 a ponúkne prinajmenšom 441 kW (600 k). Ďalšie detaily o osmičke sa dozvieme už čoskoro.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×