Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan: Dvojciferný nárast čistého zisku

Prevádzkový zisk spoločnosti pritom klesol o 22,6 % na 574,8 miliardy JPY zo 742,2 miliardy JPY rok predtým.
2 príspevky 15.05.2018 / TASR

Japonská automobilka Nissan Motor zaznamenala v uplynulom obchodnom roku, ktorý sa skončil 31. marca 2018, dvojciferný nárast čistého zisku. Prispel k tomu najmä jednorazový daňový príjem po zmene amerického daňového systému, ktorý automobilke vykompenzoval pokles zisku v USA.

Čistý zisk Nissanu v obchodnom roku 2017/18 vzrástol o 12,6 % na 746,9 miliardy jenov (5,73 miliardy eur) zo 663,5 miliardy JPY v predchádzajúcom roku.

Prevádzkový zisk spoločnosti pritom klesol o 22,6 % na 574,8 miliardy JPY zo 742,2 miliardy JPY rok predtým. A jeho prevádzková marža sa znížila na 4,8 %.

Tento trend bude zrejme pokračovať aj v tomto roku. Nissan očakáva, že jeho prevádzková marža klesne na 4,5 % vo finančnom roku, ktorý sa začal 1. apríla 2018, a to najmä v dôsledku vyšších nákladov na suroviny a nepriaznivých výmenných kurzov. Silnejší jen znižuje hodnotu ziskov automobilky zo zámoria. Spoločnosť predpovedá, že jej čistý zisk klesne zhruba o tretinu na 500 miliárd JPY.

Nissan tiež uviedol, že v poslednom kvartáli uplynulého finančného roka, teda v období január-marec 2018, sa jeho zisk znížil o 32 % na 168,8 miliardy JPY z 249 miliárd JPY rok predtým. A kvartálne tržby automobilky klesli o 0,9 % na 3,4 bilióna JPY.

(TASR)


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×