Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi Q8: Prvá oficiálna skica SUV-kupé

Štyri kruhy zverejnili okrem náčrtu aj upútavku na seriál vlastnej výroby, chystané vozidlo v ňom zohrá dôležitú rolu.
1 2 príspevky 15.05.2018 / Marek Pokrývka

Ingolstadt pokračuje v mediálnej kampani týkajúcej sa jeho druhej vlajkovej lode. Po boku tradičnej limuzíny A8 (nedávno uvedenej v štvrtej generácii) má v budúcnosti na špičke portfólia stáť typ Q8, ktorý Audi doposiaľ naznačilo pri mnohých príležitostiach. Naposledy prostredníctvom fotiek zvýrazňujúcich línie karosérie. K nim sa teraz pridáva prvá oficiálna skica, SUV-kupé zachytáva zozadu.

Audi Q8 bude ďalším luxusným produktom fabriky v Bratislave

Náčrt opätovne potvrdzuje dôraz na dynamické tvary. Vidieť na ňom prehnane veľké kolesá a nízko klenutú strechu zakončenú veľkým spojlerom, ale tiež nárazník vybavený dvojicou lichobežníkových výfukových koncoviek. Alebo aspoň ich imitáciou. Obrázok definitívne spečaťuje prítomnosť zadných LED svetiel prepojených pásom, ktoré budú mať hranatejšie tvary než napríklad na Audi A7.

Test Audi A8: Autá zatiaľ určite nekončia

Štvrtá generácia á-osmičky je technologickým koncertom na kolesách, napriek náloži moderných prvkov však stále pôsobí ako klasická limuzína.

Okrem tohto konvenčného spôsobu upozorňujú štyri kruhy na blížiace sa uvedenie svojho najdrahšieho SUV aj ďalšou cestou. Zverejnili upútavku na akčný seriál vlastnej výroby, ktorý sa bude volať Q8 Unleashed. Podľa spotu to vyzerá na akúsi kriminálku točiacu sa okolo únosu. Je evidentné, že chystané vozidlo v nej zohrá dôležitú rolu. Prvý diel môžeme očakávať 21. mája. Debut príde niekoľko týždňov potom, nasledovať bude spustenie výroby v bratislavskom závode koncernu VW. Ten začal naposledy produkovať Touareg tretej generácie.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×