Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gumpert: V ponuke je kráľ Nürburgringu

Bývalý držiteľ najrýchlejšieho času na Nordschleife vyrobený v máji 2009 vyzerá byť v dobrom stave, doposiaľ nakrútil 9 320 kilometrov.
23 16.05.2018 / Marek Pokrývka

Už niekoľko rokov sa objavujú snahy vzkriesiť značku Gumpert, nakoniec však na jej odkaz nadviazal subjekt Apollo pomenovaný po jedinom type originálnej firmy. V októbri odhalil v jeho farbách nekompromisný hyperšport Intensa Emozione. Na nositeľa pôvodného mena sa však stále nezabudlo, jeden takýto automobil je teraz dokonca na predaj. A nejde o žiaden „obyčajný“ exemplár.

Klenot nemeckej firmy Gumpert je v predaji za 333-tisíc 23 fotografií v galérii Klenot nemeckej firmy Gumpert je v predaji za 333-tisíc Zdroj: Classic Driver

V ponuke švajčiarskeho webu Classic Driver sa objavil Gumpert Apollo Speed, niekdajší držiteľ najrýchlejšieho času na Nürburgringu. Prvenstvo získal za 7 minút, 11 sekúnd a 57 stotín. Dnes už nevyzerajú tieto čísla tak úžasne, no koncom minulej dekády šlo o malú senzáciu. Namiesto nejakého nadnárodného kolosu totiž za celým projektom stála drobná nemecká spoločnosť.

Apollo IE: Hyperšport z inej planéty

Kompletne karbónové kupé zaujme komplikovanými tvarmi a zhotovením pripomína produkty Pagani. Jeho parametre poukazujú na motor Ferrari.

Bývalý kráľ Nordschleife vyrobený v máji 2009 si ponechal svoje tyrkysovo-strieborné sfarbenie a na kapote má grafiku pripomínajúcu jeho titul. Za krídlovými dverami kupé sa skrýva interiér nesúci nádych starej školy a jeho súčasťou sú karbónové vaničky. Z uhlíkových vlákien je vytvorená celá karoséria. V jej strede sídli dvakrát prepĺňaný osemvalec Audi so zdvihovým objemom 4,2 litra, ktorý posiela na zadné kolesá prostredníctvom sekvenčnej prevodovky  až 515 kW (701 k). Automobil doposiaľ nakrútil 9 320 kilometrov. Všetko vyzerá byť v dobrom stave, čo odráža aj cena 333-tisíc eur.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×