Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gumpert: V ponuke je kráľ Nürburgringu

Bývalý držiteľ najrýchlejšieho času na Nordschleife vyrobený v máji 2009 vyzerá byť v dobrom stave, doposiaľ nakrútil 9 320 kilometrov.
23 16.05.2018 / Marek Pokrývka

Už niekoľko rokov sa objavujú snahy vzkriesiť značku Gumpert, nakoniec však na jej odkaz nadviazal subjekt Apollo pomenovaný po jedinom type originálnej firmy. V októbri odhalil v jeho farbách nekompromisný hyperšport Intensa Emozione. Na nositeľa pôvodného mena sa však stále nezabudlo, jeden takýto automobil je teraz dokonca na predaj. A nejde o žiaden „obyčajný“ exemplár.

Klenot nemeckej firmy Gumpert je v predaji za 333-tisíc 23 fotografií v galérii Klenot nemeckej firmy Gumpert je v predaji za 333-tisíc Zdroj: Classic Driver

V ponuke švajčiarskeho webu Classic Driver sa objavil Gumpert Apollo Speed, niekdajší držiteľ najrýchlejšieho času na Nürburgringu. Prvenstvo získal za 7 minút, 11 sekúnd a 57 stotín. Dnes už nevyzerajú tieto čísla tak úžasne, no koncom minulej dekády šlo o malú senzáciu. Namiesto nejakého nadnárodného kolosu totiž za celým projektom stála drobná nemecká spoločnosť.

Apollo IE: Hyperšport z inej planéty

Kompletne karbónové kupé zaujme komplikovanými tvarmi a zhotovením pripomína produkty Pagani. Jeho parametre poukazujú na motor Ferrari.

Bývalý kráľ Nordschleife vyrobený v máji 2009 si ponechal svoje tyrkysovo-strieborné sfarbenie a na kapote má grafiku pripomínajúcu jeho titul. Za krídlovými dverami kupé sa skrýva interiér nesúci nádych starej školy a jeho súčasťou sú karbónové vaničky. Z uhlíkových vlákien je vytvorená celá karoséria. V jej strede sídli dvakrát prepĺňaný osemvalec Audi so zdvihovým objemom 4,2 litra, ktorý posiela na zadné kolesá prostredníctvom sekvenčnej prevodovky  až 515 kW (701 k). Automobil doposiaľ nakrútil 9 320 kilometrov. Všetko vyzerá byť v dobrom stave, čo odráža aj cena 333-tisíc eur.


Najnovšie články
VW znížil ceny, jeho predaj rastie

Ekonomická neistota a geopolitické napätie, ktoré vyvolávajú najmä USA, vedú k dlhej sérii poklesov cien ropy. To síce nepomôže krajinám odkázaným na ropu, no...

Benzín a nafta: Prinesie koniec prázdnin úľavu?

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie...

Obchádzanie nemeckého mýta sa nevypláca

Nielen superšporty môžu byť silné a rýchle. Firma HGP-turbo vytvorila extrémny VW Multivan, jeho parametre posunula na doteraz nevídanú úroveň.

Dodávka s výkonom 700 koní? Špeciálny Multivan

Český Senát schválil vládnu novelu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách, ktorá od 1. októbra 2018 výrazne sprísňuje sankcie...

Česko pritvrdilo v boji proti stáčaniu kilometrov

Svetoznámy tuner naordinoval osemvalcu prídavnú riadiacu jednotku, no svoju pozornosť sústredil najmä na karosériu terénnej legendy.

Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×