Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-AMG: V cenníku aj GT S Roadster

Výplň medzery v modelovom rade superšportu šprintuje na stovku za 3,8 sekundy a dosiahne najviac 308 km/h.
10 16.05.2018 / Marek Pokrývka

Na nedávnom ženevskom autosalóne prezentoval Mercedes-AMG športový liftback, ktorý sa začlenil do rodiny GT. Päťdverový model doplnil dva dvojdverové. Tie sa doteraz okrem otvorenej/zatvorenej karosérie a ceny líšili aj počtom verzii, kupé malo totiž okrem základu a verzie C navyše aj vyhotovenia S/R. Situácia sa teraz trochu mení. V cenníku na domácom trhu sa totiž objavil aj model GT S Roadster, výplň medzery medzi dvomi doteraz predávanými exemplármi.

Mercedes-AMG GT S Roadster by mal u nás stáť okolo 150-tisíc eur 10 fotografií v galérii Mercedes-AMG GT S Roadster by mal u nás stáť okolo 150-tisíc eur Zdroj: Mercedes-AMG

Z pohľadu techniky neprináša tento variant nič nové. Disponuje rovnakým štvorlitrovým osemvalcom ako uzatvorený kúsok, motor teda produkuje výkon 384 kW (522 k) a krútiaci moment 670 Nm. Okrem plátennej strechy sa nezmenil ani dizajn karosérie. Odlišný je tiež údaj maximálnej rýchlosti, 308 km/h namiesto pôvodných 310 km/h. Šprint na stovku trvá s obomi karosériami 3,8 sekundy.

Mercedes-AMG odhalil extrémny liftback

Päťdverový automobil má tri verzie, tá špičková disponuje osemvalcom s výkonom 470 kW (639 k) a na stovku zrýchli za 3,2 sekundy.

Nový model dorazí pravdepodobne onedlho aj do našich showroomov trojcípej hviezdy. Jeho slovenskú cenu zatiaľ nepoznáme, ale možno ju odhadnúť podľa ostatných hodnôt. Príplatok za vietor vo vlasoch dosahuje pri doterajšej dvojici porovnateľných verzií typu GT úroveň približne 11- až 12-tisíc eur. A keďže kupé Mercedes-AMG GT S sa predáva od 139 tisícok, rátať možno s blízkosťou k 150-tisícovej hranici. Presné číslo sa dozvieme pri uvedení na trh.


Najnovšie články
VW znížil ceny, jeho predaj rastie

Ekonomická neistota a geopolitické napätie, ktoré vyvolávajú najmä USA, vedú k dlhej sérii poklesov cien ropy. To síce nepomôže krajinám odkázaným na ropu, no...

Benzín a nafta: Prinesie koniec prázdnin úľavu?

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie...

Obchádzanie nemeckého mýta sa nevypláca

Nielen superšporty môžu byť silné a rýchle. Firma HGP-turbo vytvorila extrémny VW Multivan, jeho parametre posunula na doteraz nevídanú úroveň.

Dodávka s výkonom 700 koní? Špeciálny Multivan

Český Senát schválil vládnu novelu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách, ktorá od 1. októbra 2018 výrazne sprísňuje sankcie...

Česko pritvrdilo v boji proti stáčaniu kilometrov

Svetoznámy tuner naordinoval osemvalcu prídavnú riadiacu jednotku, no svoju pozornosť sústredil najmä na karosériu terénnej legendy.

Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×