Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-AMG: V cenníku aj GT S Roadster

Výplň medzery v modelovom rade superšportu šprintuje na stovku za 3,8 sekundy a dosiahne najviac 308 km/h.
10 16.05.2018 / Marek Pokrývka

Na nedávnom ženevskom autosalóne prezentoval Mercedes-AMG športový liftback, ktorý sa začlenil do rodiny GT. Päťdverový model doplnil dva dvojdverové. Tie sa doteraz okrem otvorenej/zatvorenej karosérie a ceny líšili aj počtom verzii, kupé malo totiž okrem základu a verzie C navyše aj vyhotovenia S/R. Situácia sa teraz trochu mení. V cenníku na domácom trhu sa totiž objavil aj model GT S Roadster, výplň medzery medzi dvomi doteraz predávanými exemplármi.

Mercedes-AMG GT S Roadster by mal u nás stáť okolo 150-tisíc eur 10 fotografií v galérii Mercedes-AMG GT S Roadster by mal u nás stáť okolo 150-tisíc eur Zdroj: Mercedes-AMG

Z pohľadu techniky neprináša tento variant nič nové. Disponuje rovnakým štvorlitrovým osemvalcom ako uzatvorený kúsok, motor teda produkuje výkon 384 kW (522 k) a krútiaci moment 670 Nm. Okrem plátennej strechy sa nezmenil ani dizajn karosérie. Odlišný je tiež údaj maximálnej rýchlosti, 308 km/h namiesto pôvodných 310 km/h. Šprint na stovku trvá s obomi karosériami 3,8 sekundy.

Mercedes-AMG odhalil extrémny liftback

Päťdverový automobil má tri verzie, tá špičková disponuje osemvalcom s výkonom 470 kW (639 k) a na stovku zrýchli za 3,2 sekundy.

Nový model dorazí pravdepodobne onedlho aj do našich showroomov trojcípej hviezdy. Jeho slovenskú cenu zatiaľ nepoznáme, ale možno ju odhadnúť podľa ostatných hodnôt. Príplatok za vietor vo vlasoch dosahuje pri doterajšej dvojici porovnateľných verzií typu GT úroveň približne 11- až 12-tisíc eur. A keďže kupé Mercedes-AMG GT S sa predáva od 139 tisícok, rátať možno s blízkosťou k 150-tisícovej hranici. Presné číslo sa dozvieme pri uvedení na trh.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×