Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj BMW sa v apríli zvýšil o 1,2 %

BMW tento rok uvedie na trh viacero nových modelov športovo-užitkových vozidiel (SUV) - po X3 budú nasledovať X2, X4 a X5.
1 príspevok 16.05.2018 / TASR

Rast predaja BMW sa spomaľuje a je slabší než u konkurenčných značiek Mercedes-Benz a Audi.

Predaj mníchovskej automobilky v apríli vzrástol o 1,2 % na približne 195 000 vozidiel značiek BMW a Mini. V Británii, ktorá je pre BMW štvrtým najväčším trhom, sa dopyt prepadol o štvrtinu. V Číne, ktorá je najväčším trhom, sa odbyt zvýšil o 2,5 % a v Nemecku a USA o vyše 4 %.

Mercedes-Benz zaznamenal v apríli nárast predaja o 6,6 % a Audi o 3 %.

BMW tento rok uvedie na trh viacero nových modelov športovo-užitkových vozidiel (SUV) - po X3 budú nasledovať X2, X4 a X5.

Šéf predaja Pieter Nota upozornil, na to, že BMW v apríli predalo takmer 10 000 hybridov a elektromobilov a je na dobrej ceste splniť celoročný cieľ predať 140 000 elektrifikovaných vozidiel.

(TASR)


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×