Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj BMW sa v apríli zvýšil o 1,2 %

BMW tento rok uvedie na trh viacero nových modelov športovo-užitkových vozidiel (SUV) - po X3 budú nasledovať X2, X4 a X5.
1 príspevok 16.05.2018 / TASR

Rast predaja BMW sa spomaľuje a je slabší než u konkurenčných značiek Mercedes-Benz a Audi.

Predaj mníchovskej automobilky v apríli vzrástol o 1,2 % na približne 195 000 vozidiel značiek BMW a Mini. V Británii, ktorá je pre BMW štvrtým najväčším trhom, sa dopyt prepadol o štvrtinu. V Číne, ktorá je najväčším trhom, sa odbyt zvýšil o 2,5 % a v Nemecku a USA o vyše 4 %.

Mercedes-Benz zaznamenal v apríli nárast predaja o 6,6 % a Audi o 3 %.

BMW tento rok uvedie na trh viacero nových modelov športovo-užitkových vozidiel (SUV) - po X3 budú nasledovať X2, X4 a X5.

Šéf predaja Pieter Nota upozornil, na to, že BMW v apríli predalo takmer 10 000 hybridov a elektromobilov a je na dobrej ceste splniť celoročný cieľ predať 140 000 elektrifikovaných vozidiel.

(TASR)


Najnovšie články
VW znížil ceny, jeho predaj rastie

Ekonomická neistota a geopolitické napätie, ktoré vyvolávajú najmä USA, vedú k dlhej sérii poklesov cien ropy. To síce nepomôže krajinám odkázaným na ropu, no...

Benzín a nafta: Prinesie koniec prázdnin úľavu?

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie...

Obchádzanie nemeckého mýta sa nevypláca

Nielen superšporty môžu byť silné a rýchle. Firma HGP-turbo vytvorila extrémny VW Multivan, jeho parametre posunula na doteraz nevídanú úroveň.

Dodávka s výkonom 700 koní? Špeciálny Multivan

Český Senát schválil vládnu novelu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách, ktorá od 1. októbra 2018 výrazne sprísňuje sankcie...

Česko pritvrdilo v boji proti stáčaniu kilometrov

Svetoznámy tuner naordinoval osemvalcu prídavnú riadiacu jednotku, no svoju pozornosť sústredil najmä na karosériu terénnej legendy.

Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×