Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

TOP 10 malých áut: Na ktoré je najväčší spoľah?

FOTO
V mestskej premávke je možno čoraz viac vídavať automobily, ktoré sa do nej už na prvý pohľad nehodia. Chcete si nájsť skutočne obratné a spoľahlivé vozidlo, ktoré obstojí aj v asfaltovej džungli? Zvážte jedno z týchto desiatich.
31 43 príspevkov 17.05.2018 / Filip Kadlečík

Nezastaviteľný trend zvaný SUV sa snáď najviac prejavuje na premávke v mestách. Je zjavné, že tam, kde kedysi dominovali krátke hatchbacky či rodinné kombi, dnes prím hrajú športovo-úžitkové automobily s väčšou svetlou výškou. Našťastie však stále existuje dostatok možností aj pre tých, ktorí pri kúpe na jazdenie v mestskej premávke logicky uprednostnia malé a obratné vozidlo.

Aj v spoľahlivosti jednotlivých automobilov top desiatky sú prekvapivo veľké rozdiely 31 fotografií v galérii Aj v spoľahlivosti jednotlivých automobilov top desiatky sú prekvapivo veľké rozdiely Zdroj: AUTO BILD

Automobily segmentu B v posledných rokoch ustupujú z top predajných priečok a na ich pôvodných pozíciách ich nahrádzajú podobne veľké SUV. Aj klasické osobáky však majú svoje čaro a dôvody na ich kúpu môžu byť aj vyslovene racionálne. Stačí spomenúť jeden za všetky - pri podobnej priestorovej či technologickej ponuke sú SUV drahšie rádovo o stovky až tisíce eur.

V podstate každý veľký hráč má vo svojom portfóliu aj kompakt segmentu B. U nás v tomto segmente z hľadiska predaja už tradične kraľuje Škoda Fabia, na krk jej však usilovne šliape napríklad Volkswagen Polo, Peugeot 208, Dacia Sandero, Citroën C3, Renault Clio či Toyota Yaris. V Európe sú najúspešnejšími práve Renault Clio, VW Polo a Ford Fiesta. U nás obľúbená Fabia je z európskeho pohľadu až deviata najpredávanejšia.


>>> Rebríček spoľahlivosti áut segmentu B nájdete vo veľkej galérii <<<


Ktorý agilný hatchback však dokáže slúžiť naozaj bez problémov? Prinášame prehľad top 10 najspoľahlivejších zástupcov tohto segmentu. Údaje vo prehľadnej galérii vychádzajú zo štatistiky inštitúcie TÜV, konkrétne z dokumentu TÜV-Report 2018. V tomto prehľade nájdete len automobily segmentu B, to znamená s vonkajšou dĺžkou približne od 3 658 mm do 4 191 mm.

Test Toyota Yaris: Kašle na trojvalce aj turbo

Atmosférický agregát so zdvihovým objemom 1,5 litra sa dnes už len tak v automobiloch segmentu B nevidí. Toyota Yaris sa ním však pochváliť môže. Je naozaj lepší než trojvalce?

Prehľad top desiatich spoľahlivých automobilov tejto kategórie nájdete v galérii. Možno o nich povedať, že viac-menej je každé z nich spoľahlivé nadpriemerne. Ktorému malému autu sa podľa TÜV-Report 2018 treba vyhnúť v každom prípade? Na úplnom chvoste skončil Fiat Punto, ktorý vykazuje vysoko nadpriemerný výskyt závažných porúch. S každým automobilom z tejto desiatky by ste však mali byť v poriadku. Vybrali by ste si tu?


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×