Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia pripravuje naftový mikrohybrid

Sústava nazvaná EcoDynamics+ bude mať akumulátor s kapacitou 0,46 kWh a dokáže vyvinúť výkon 10 kW (14 k).
1 14 príspevkov 17.05.2018 / Marek Pokrývka

Hybridy spravidla kombinujú elektrinu s benzínovým motorom, často pracujúcim v Atkinsonovom cykle. Viaceré automobilky však skúšali aj jej spojenie s naftou. Asi najviac pozornosti tým vzbudil koncern PSA, no takémuto pohonu sa venoval napríklad aj Mercedes-Benz. Teraz sa obdobným smerom vydáva Kia. Pripravuje ale mikrohybrid, nepôjde teda o plnohodnotnú zmiešanú techniku.

Kia Sportage bude ďalším autom, ktoré spojí elektrinu s naftou

O plánoch kórejskej automobilky na využitie možností 48-voltového napätia sa hovorilo už dlhší čas, no jeho spojenie so vznetovým agregátom je pri dnešnej atmosfére prekvapujúce. Identitu spaľovacej jednotky zatiaľ nepoznáme. Sústava nazvaná EcoDynamics+ však bude mať polohybridný štartér, akumulátor s kapacitou 0,46 kWh a dokáže vyvinúť výkon 10 kW (14 k). Fungovať môže v režime motora asistujúceho dieselu alebo generátora uskladňujúceho energiu do batérie.

Kia Niro: Sériový elektromobil prichádza

Nový variant kórejského SUV môže svojím maximálnym dojazdom príjemne prekvapiť, bez potreby dobíjania má byť schopný prejsť vyše 450 km.

Ázijská spoločnosť si od tejto technológie sľubuje 4-percentné zníženie emisií podľa reálnejšieho meracieho cyklu WLTP. Ako prvý produkt Kia dostane naftový mikrohybrid typ Sportage, jeho uvedenie bude súčasťou blížiaceho sa faceliftu. V budúcom roku má nasledovať Ceed. Systém bude kompatibilný aj s benzínovými motormi, čakať teda môžeme viacero kombinácii.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×