Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Seat avizuje premiéru svojho veľkého SUV

VIDEO
Počas letných mesiacov pravdepodobne Španieli odhalia typ Tarraco, ktorý bude stáť na rovnakej technike ako Škoda Kodiaq.
1 21.05.2018 / Marek Pokrývka

V druhej polovici marca uplynul rok od konferencie, na ktorej Seat oficiálne potvrdil plány na uvedenie SUV s tromi radmi sedadiel. Vozidlo dostalo s prispením verejnosti označenie Tarraco. Jeho finálne meno oznámila španielska automobilka vo februári spolu so zverejnením fotografie zachytávajúcej prednú časť, teraz avizuje blížiacu sa premiéru.

Seat Tarraco bude asi o niečo menší a možno aj lacnejší než Škoda Kodiaq

Dátum chystaného debutu síce zatiaľ  nevieme a žiadne informácie nie sú známe ani o jeho lokalite, no pravdepodobne to nepotrvá dlho. Seat totiž na sociálnej sieti zverejnil video evidentne koncipované ako štart mediálnej kampane predchádzajúcej odhaleniu. Hovorí v ňom o tradíciách, priemernosti či využívaní príležitostí, samotné auto však zobrazuje minimálne. Jeho linky v záverečnej časti spotu takmer úplne zakrýva oranžová plachta.

Najväčšie SUV Seat sa bude volať Tarraco

Sedemmiestne vozidlo má stáť na rovnakom technickom základe ako Škoda Kodiq, no Španiel by mohol byť lacnejší.

Tarraco bude ďalším koncernovým vozidlom postaveným na platforme MQB, využiť má rovnakú verziu architektúry ako Škoda Kodiaq. S českým bratom bude Španiela spájať veľa rysov. No okrem dizajnu sa dvojica nepochybne odlíši aj v ďalších ohľadoch, na ich konkretizáciu si ale ešte musíme počkať. Debut svojho veľkého SUV pravdepodobne Seat pripraví počas leta.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×