Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

SUV z bazára: Ktoré sa nekazia a koľko stoja?

FOTO
Športovo-úžitkový automobil je dnes snom mnohých motoristov. Jeho splnenie už navyše nemusí byť ani úplne nereálne - SUV sa dajú kúpiť aj v bazároch. Koľko stoja a na čo si pri nich treba dať pozor?
66 18 príspevkov 22.05.2018 / Filip Kadlečík

Žijeme v dobe SUV, kedy tento karosársky typ z ponuky vytláča nielen praktické rodinné MPV, ale v niektorých prípadoch dokonca aj donedávna neohrozené kombíky. Nuž, množstvo vodičov sníva po tom, že nad cestou budú sedieť o niečo vyššie a získajú nadhľad, prestíž či bezpečnosť, ktoré ponúkajú športovo-úžitkové automobily.

Prinášame výsledky detailného testovania viac než dvoch desiatok SUV - ktoré je to najspoľahlivejšie? 66 fotografií v galérii Prinášame výsledky detailného testovania viac než dvoch desiatok SUV - ktoré je to najspoľahlivejšie? Zdroj: AUTO BILD

O tom, či sú tieto predpoklady správne, síce možno pochybovať, prívalovú vlnu zvanú SUV však zastaviť nemožno. Najskôr spôsobili ošiaľ medzi majetnejšími vodičmi, teraz sa už do rúk dostávajú aj menej finančne zabezpečeným šoférom. Už nejaký čas totiž možno moderné športovo-úžitkové modely kúpiť aj z druhej ruky.

Prinášame preto prehľad výsledkov dlhodobých testov nemeckého AUTO BILDu, ktoré odhalia, aké má automobil nedostatky. Naši kolegovia s vozidlom strávia 100 000 kilometrov, počas ktorých ho vôbec nešetria. Nenadarmo sa hovorí, že novinársky nájazd treba vynásobiť dvomi a potom ako-tak zodpovedá realite.


>>> Poradie vozidiel testovaných po roku 2014 <<<


Mnohé SUV ťažké skúšanie obstáli bez väčších zádrhelov, nájdu sa tu však aj také, ktorým sa radšej treba vyhnúť. Testované síce boli ako úplne nové, ak však neboli úplne spoľahlivé vtedy, ako by mohli fungovať bezchybne teraz, po viacerých rokoch? Upozorňujeme, že rebríček tu je rozdelený na dve separátne polovice. V roku 2014 totiž AUTO BILD kvôli technologickej revolúcii menil bodovanie a kritériá dlhodobých testov. Porovnanie novších áut s tými staršími by tu preto nebolo úplne férové.


>>> Rebríček automobilov testovaných pred rokom 2014 <<<


Pri dlhodobom teste nemeckého AUTO BILDu prím nehrá len samotná spoľahlivosť. Hodnotia sa aj náklady na prevádzku, pomer cena/výbava/výkon, jazdné vlastnosti či remeselná kvalita automobilu. Treba však povedať, že na bezchybný chod sa kladie veľký dôraz - pri SUV, ktoré sú známe finančne náročnejším servisom, totiž môže byť kľúčová.

45 najúspornejších SUV v testoch AUTO BILDU

Odporcovia športovo-úžitkových vozidiel proti nim argumentujú tým, že majú zbytočne vysokú spotrebu. Čo je na tom v skutočnosti pravdy? Existujú aj úsporné SUV? Pozreli sme sa na apetít 45-tich,...

Vybrali by ste si z tejto ponuky? Aké sú vaše skúsenosti s konkrétnymi modelmi? Dajte nám vedieť v diskusii, možno práve vaše zážitky pomôžu budúcemu majiteľovi toho-ktorého automobilu. Športovo-úžitkových vozidiel s väčšou svetlou výškou je totiž na našich cestách čoraz viac a zatiaľ sa nezdá, že by tento trend mal nabrať opačný smer.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×