Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší sériový model značky.
7 23.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Novým vrcholom portfólia automobilky Citroën sa onedlho stane typ C5 Aircross. Ten je zatiaľ dostupný iba v Číne, kde počas minulého roka aj debutoval. Jeho príchod do Európy vyzeral sprvu otázne. Neskôr však firma plány na jeho uvedenie na starom kontinente potvrdila, v najbližšom čase postupne dôjde k ich realizácii.

Veľké extravagantné SUV Citroën má namierené do Európy 7 fotografií v galérii Veľké extravagantné SUV Citroën má namierené do Európy Zdroj: Citroën

Francúzsky elegán sa bude snažiť zaujať svojim dizajnom aj motorizáciou. V ponuke sa prvýkrát objaví plug-in hybrid s celkovým výkonom 220 kW (299 k). Dosiahnutie tejto hodnoty zabezpečí spojením síl benzínovej 1,6-tky (pravdepodobne prepĺňanej) a dvojice elektromotorov. Prvenstvo v rámci značky si v tomto prípade uchmatne aj pohon oboch náprav s označením e-AWD.

Nápravy budú pohodlne sedieť na avizovanom hydraulickom pružení. Latka je nastavená samotným Citroënom pomerne vysoko, keďže už vyslúžilé hydropneumatické odpruženie známe z mnohých starších áut bolo mimoriadne komfortné. Tlmiče vybavené dorazovými vankúšmi nesú názov Progressive Hydraulic Cushions a používa ich aj omladený Cactus.

C5 Aircross uvádza hydraulické pruženie

Citroën si od patentovanej technológie sľubuje maximálny jazdný komfort. SUV bude prvým plug-in hybridom značky i jej najsilnejším modelom.

Detailnejšie informácie plánuje automobilka zverejniť zajtra na sociálnej sieti. Na ceny a dodatočné motory si budeme musieť počkať. Nová vlajková loď značky sa nepridá do portfólia trnavskej automobilky, vyrábať sa má vo francúzskom Rennes. Slovenskí zákazníci sa môžu tešiť na prírastok v cenníku Citroën ešte pred záverom tohto roka.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×