Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lamborghini Urus: Takto znie super-SUV

TOP VIDEO
Osemvalcová novinka postavená na koncernovej platforme na okruhu predviedla, ako znie jej pohonná jednotka.
2 príspevky 25.05.2018 / Marek Pokrývka

Koncom minulého roka uviedlo Lamborghini s veľkou pompou typ Urus. Taliani ho označujú za vôbec prvé super-SUV sveta, čo podkladajú jeho úžasnými parametrami. Ide najmä o motor produkujúci výkon 478 kW (650 k) a krútiaci moment 850 Nm. Nejde však o žiaden atmosférický dvanásť- či aspoň desaťvalec, ale dvakrát prepĺňaný agregát V8 zdedený z koncernových zdrojov.

Lamborghini Urus: Kráľ rýchlych SUV je tu

Talianska novinka hltá stovku za 3,6 sekundy a dosiahne až 305 km/h. Okrem toho uchvacuje svojimi brzdami i brutálnym dizajnom.

Pohonná jednotka bola bodom, ktorý vyvolal mnohé rozporuplné reakcie. Má osemvalec charakter hodný značky Lambo? Alebo ide o motor nehodný býčích symbolov značky? Odpovede na tieto otázky ponúka video zachytávajúce jazdu SUV na okruhu, takto teda znie v skutočnej akcii. Podľa nás napriek absencii tradičného ostrého revu nie je zvuk novinky na zahodenie. Jeho bublanie znie slušne, no v skupine zavýjajúcich superšportov s motormi V10 a V12 by sa nepochybne stratilo...


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×