Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari SP38: Unikát mnohých tvárí

Talianska automobilka s čiernym žrebcom v znaku predstavila nový prírastok vo svojej rodine. Na zákazku vyrobené kupé sa inšpirovalo niekoľkými súrodencami.
5 5 príspevkov 27.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Meno Ferrari určite netreba nikomu predstavovať. Športové autá tejto značky sú známe po celom svete, no dovoliť si ich môže iba majetnejšia časť populácie. Niektorí z nich si dokonca môžu nadiktovať, ako by ich vysnívané vozidlo malo vyzerať. Do tejto exkluzívnej kategórie spadá aj budúci majiteľ špeciality s názvom Ferrari SP38.

Unikátny žrebec Ferrari má prižmúrený pohľad 5 fotografií v galérii Unikátny žrebec Ferrari má prižmúrený pohľad Zdroj: Ferrari

Nový taliansky unikát je odlišný od svojich príbuzných z akéhokoľvek uhla pohľadu. Spredu to dáva najavo zamračeným výrazom, ktorý spôsobujú zúžené predné svetlomety. Tie mali byť pôvodne ešte menšie, dizajnérov však zabrzdila nutnosť povinného denného svietenia. Pod nimi je umiestnený tenký predný nárazník inšpirovaný starším modelom 308 GTB. Celkový frontálny pohľad však evokuje skôr rivala Lamborghini Huracán.

Zadné partie predsa len naznačujú odkaz na legendu z rovnakej stajne. Žiabrový kryt motora v kombinácií s duálnymi zadnými svetlometmi nesú podpis slávnej F40-tky. Základným kameňom exkluzivity však bol moderný superšport 488 GTB, na ktorý vzdialene poukazuje iba dvojica výfukov v strede. Otesanie pôvodného modelu prebehlo aj na bokoch, kde boli radikálne zmenšené vstupy pre nasávanie vzduchu smerom k motoru.

Zadné okno kupé bolo prekryté žiabrovým krytom 5 fotografií v galérii Zadné okno kupé bolo prekryté žiabrovým krytom Zdroj: Ferrari

Doposiaľ nebolo zverejnené, či úpravy pokračovali aj v motorovom priestore. Originálny agregát s dvomi turbami a objemom 3,9 litra dosahuje výkon 493 kW (670 k). Môžeme si len predstaviť, koľkými plnokrvníkmi disponuje unikátne Ferrari. Fantáziu musíme využiť aj v prípade na mieru ušitého interiéru, keďže jeho fotky nie sú zatiaľ dostupné.

Ferrari J50: Exkluzívny návrat targy

Základom jedinečného vozidla sa stal typ 488 Spider, na jeho vnútornosti však dizajnéri nakreslili celkom novú otvorenú karosériu.

Pre netrpezlivých je možnosť prezrieť si špeciál naživo. Verejná prezentácia unikátu mnohých tvári sa uskutoční najbližšiu sobotu v talianskom Villa d‘ Este. Záujemcovia o jedinečné Ferrari môžu ale svoje peňaženky nechať doma, pretože vyrobený bol iba jeden kus, ktorý už pozná svojho majiteľa. Ten si obstarávaciu cenu zatiaľ necháva pre seba.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×