Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chiron: Z továrne vyšiel kus s číslom 100

Na svete je už sto Chironov. Z brán závodu Bugatti totiž nedávno vyšiel špeciálny exemplár, ktorý nesie dôležité produkčné číslo.
1 26.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Najprestížnejšia značka koncernu Volkswagen nedávno dosiahla malý medzník. Z jej továrne v Molsheime vyšiel Chiron s výrobným číslo 100. Vyzerá to tak, že Bugatti nemá núdzu o predaje tohto luxusného hyperšportu. A to aj napriek cenovke presahujúcej dva milióny eur.

Bugatti Chiron číslo 100 spoznáte podľa jedinečnej konfigurácie

Jubilejný kus kupé vystupuje z davu, za čo môže špecifické vyhotovenie. Matný modrý lak pod sebou odhaľuje karbónovú štruktúru. Línia v tvare písmena C tiahnuca sa od strechy až po predný nárazník je v kontrastnej červenej farbe, rovnako ako brzdové strmene či spodná strana krídla. Identicky zladený je aj interiér. Takúto farebnú kombináciu použila automobilka po prvýkrát v histórii.

Bugatti Chiron Sport: Na rekord neútočí

Nová verzia kupé má šestnásťvalec so zachovaným výkonom, ale tiež upravený podvozok, riadenie a mierne nižšiu hmotnosť.

Číslo sto už má aj svojho majiteľa, poputuje na Arabský polostrov. Zákazník za neho zaplatil 2,85 milióna eur. K tomuto Chironu sa vyjadril aj šéf spoločnosti Stephan Winkelmann. Podľa jeho slov je vozidlo dôkazom, že Bugatti dokáže vyrábať jedinečné majstrovské diela v oblasti automobilového priemyslu. Zo šestnásťvalcového modelu plánuje automobilka zmontovať 500 kusov.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×