Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V západnej Európe sa čaká slabší rast predaja áut

LMC Automotive uviedla, že predaj áut v západnej Európe sa v máji v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka prakticky nemenil, čo je dobrý výsledok.
1 príspevok 07.06.2018 / TASR

Predaj áut v západnej Európe tento rok do veľkej miery ovplyvní politická neistota v Taliansku a nová testovacia procedúra vozidiel na emisie a spotrebu paliva. Uviedla to spoločnosť pre prieskum trhu LMC Automotive.

V dôsledku toho LMC Automotive zhoršila svoju prognózu v oblasti predaja áut v západnej Európe na rok 2018. Ako uviedol analytik LMC pre Európu David Oakley, zatiaľ čo pred mesiacom spoločnosť očakávala, že tento rok sa predaj áut v regióne zvýši o 1,8 %, teraz počíta s rastom o 1,7 %.

Viaceré automobilky vrátane Volkswagenu uviedli, že nebude jednoduché upraviť vozidlá tak, aby plnili emisné normy na základe novej metodiky merania emisií a spotreby paliva známeho ako WLTP (Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure). Ten na rozdiel od súčasnej metodiky bude zahrňovať údaje z testovania vozidiel priamo na ceste. To bude pri emisiách CO2 znamenať vyššie údaje a automobilky tak budú musieť buď odložiť predaj vozidiel, alebo tie budú spadať do skupiny áut s vyššou daňou.

LMC Automotive zároveň uviedla, že predaj áut v západnej Európe sa v máji v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka prakticky nemenil, čo je podľa LMC dobrý výsledok, keďže tohtoročný máj mal menej pracovných dní než máj minulého roka. V Taliansku, ktoré v máji zápasilo s politickou krízou, predaj áut klesol o 2,8 %.

(TASR)


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×