Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vyznáte sa? Tieto BMW M nepozná takmer nik

FOTO
Bavorská automobilka je známa svojou divíziou “M”, ktorá sa stará o produkciu excelentných športových automobilov. Za ikony dcéry BMW sa dajú označiť najmä modely M3 či M5, v jej dielňach však vznikli aj iné, omnoho menej známe, skvosty.
23 16 príspevkov 10.06.2018 / Filip Kadlečík

Ktorý model vám ako prvý napadne, keď príde reč na divíziu BMW M? Stavíme sa, že to bude jeden z dvojice M5 resp. M3, ktoré sú najikonickejšie. Málokto vie, že športová dcéra bavorskej automobilky sa zaoberala aj omnoho exotickejšími automobilmi či ich verziami.

Existuje niekoľko notoricky známych BMW M, o iných ste však možno nikdy ani nepočuli 23 fotografií v galérii Existuje niekoľko notoricky známych BMW M, o iných ste však možno nikdy ani nepočuli Zdroj: AUTO BILD

AUTO BILD preto prináša prehľad projektov BMW M, ktoré buď upadli do zabudnutia, alebo si ani nikdy neodkrojili svoj kus z koláča slávy a popularity. V Mníchovských archívoch spočívajú automobily, ktoré sú fanúšikom i laikom schopné vyraziť dych.


>>> Veľký prehľad neznámych modelov divízie M v galérii <<<


Vedeli ste napríklad o tom, že už v roku 2001 divízia M experimentovala so supersilnými SUV? Svedčí o tom prepracovaný model X5, ktorý má pod kapotou ohromný dvanásťvalec ladený na 515 kW (700 k). Nemci pomocou neho chceli zistiť, aké výkonné vôbec môže byť športovo-úžitkové vozidlo. Z tohto auta im padla sánka, upravené BMW X5 totiž po prelome milénií na Nordschleife spravilo čas 07:49, čo vôbec nie je na zahodenie.

Za zmienku však stoja aj iné automobily, ktoré verejnosť príliš nepozná. Či už ide o BMW iZ3 a BMW M8 s dvanásťvalcom, alebo BMW M3 GT, všetky neznáme modely divízie M sú fascinujúce. Zoznam najväčších exotov aj s informáciami o nich nájdete v prehľadnej galérii.

Silnejšie BMW M2 dostáva diely M Performance

BMW s vyostrovaním malej em-dvojky ešte neskončilo. Prichádza s balíkom, ktorý kupé pripraví na tie najlepšie jazdné výkony.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×