Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mansory: Kupé triedy C dostalo svaly navyše

Atraktívne kupé od Mercedesu prešlo rukami technikov z Mansory. Šialene úpravy sa však tentokrát nekonali.
8 1 príspevok 10.06.2018 / Redakcia AUTO BILD

Nemecký úpravca Mansory patrí medzi tých najznámejších na svete. Firma sa totiž preslávila šialenými modifikáciami, ktoré nemajú hranice. Ich najnovší produkt je však o niečo umiernenejší. Kupé triedy C dostalo komplexný, no nie príliš nápadný balík úprav, vďaka ktorému dokáže bez problémov prekročiť 300 km/h.

Úpravca tentokrát zvolil miernejší štýl 8 fotografií v galérii Úpravca tentokrát zvolil miernejší štýl Zdroj: Mansory

V exteriéri pribudlo niekoľko karbónových dielcov navyše.  Uhlíkové vlákna lemujú výduchy na prednom aj zadnom nárazníku, pričom z tohoto materiálu vyhotovili aj nový difúzor a zmenili sa aj koncovky výfukov. Nezabudlo sa ani na disky, ktoré Mansory ponúka vo veľkosti 20 palcov. Po modifikáciách je céčkové kupé o 30 milimetrov bližšie k zemi.

Vďaka novému softvéru motora sa podarilo zo štvorlitrového agregátu dostať 110 kW (150 k) a 150 Nm navyše. Celkový výkon teda dosahuje až 485 kW (650 k) a 850 Nm. Vylepšila sa tiež maximálna rýchlosť, ktorá sa posunula z hodnoty 290 km/h na pozoruhodných 310 km/h. Koľko takéto úpravy stoja, to spoločnosť nezverejnila.

Mansory okorenilo najluxusnejšie Bentley

Honosná limuzína sa nevyhla použitiu uhlíkových vlákien, no tuner svoje chúťky udržal na uzde. Úpravy osemvalca zdvihli výkon na 430 kW (585 k).


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×