Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Špičkový Kodiaq skúšala hviezda Top Gear

VIDEO
Najsilnejšie vyhotovenie SUV je na záberoch viackrát vidieť, je však oblečené do kamufláže. Za jeho volant sa posadila Sabine Schmitz.
1 17 príspevkov 13.06.2018 / Marek Pokrývka

Škoda včera vydala prvý materiál oficiálne dokumentujúci to, o čom zákulisné zdroje hovoria už dlhší čas a potvrdil to aj šéf jej vývoja Christian Strube. Automobilka chystá model Kodiaq RS. Krátko po publikovaní kusých informácii a fotografie zachytávajúcej vozidlo v garáži na okruhu zverejnila česká firma aj video čiastočne poodhaľujúce zákulisie testovania. To prebieha na slávnom Nürburgringu.

Bodykit vrcholu modelového radu je evidentne prepracovaný

Mladá Boleslav si na previerku silného SUV prizvala človeka, ktorý má svetoznámu pretekársku trať v malíčku. Špičkový variant SUV skúšala hviezda relácie Top Gear. Za jeho volant sa posadila Sabine Schmitz, profesionálka známa ako najrýchlejšia žena Zeleného pekla. Na preverenie skutočných schopností pripravovaného automobilu ide o naozaj dobrého kandidáta.

Na záberoch možno najsilnejšie vyhotovenie typu Kodiaq viackrát vidieť, je však oblečené do kamufláže vo farbách českej vlajky. Korešpondujú s tým aj červené kolesá. Evidentná je prítomnosť spojlera pod predným nárazníkom, očakávať možno aj ďalšie zmeny bodykitu.

Kodiaq RS: Kedy príde a čo ho bude poháňať?

O variante RS pre Škodu Kodiaq sa v kuloároch hovorí už dlhší čas, vždy však išlo predovšetkým o špekulácie. Teraz už otvorenej diskusii o nabrúsenom SUV nebráni nič - Škoda sa ním po prvýkrát...

Namiesto samotného SUV sa video krúti najmä okolo príprav na akýsi rekordný deň, vidieť môžeme nastavovanie časomiery, upevňovanie kamier i množstva ďalšej techniky. O akom rekorde je reč? Naisto to povedať nemôžeme, no Kodiaq RS pravdepodobne bude najrýchlejším autom značky na Nordschleife. Už zajtra by sme sa mali dozvedieť viac.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×