Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šialenec alebo vizionár? Elon Musk má nový plán

Generálny riaditeľ automobilky Tesla z rukáva opäť vytiahol jeden zo svojich magických trikov. Po svete sa o jeho firme síce šíria negatívne správy, no on ich prehlušuje bombastickými sľubmi.
10 56 príspevkov 14.06.2018 / Filip Kadlečík

Veta “Nikto ti nevie sľúbiť viac než ja” by mohla byť marketingovým mottom generálneho riaditeľa Tesly, Elona Muska. Pred niekoľkými dňami do sveta opäť vypustil šokujúce informácie, ktorým však snáď nikto neverí. Navyše až nápadne presne korelujú s negatívnymi správami o americkej firme.

Agilný roadster by v budúcnosti vraj mohol aj lietať 10 fotografií v galérii Agilný roadster by v budúcnosti vraj mohol aj lietať Zdroj: Tesla Motors

Na sociálnej sieti sa Musk nechal počuť, že beztak bombasticky opísaná druhá generácia modelu Tesla Roadster má byť ešte futuristickejšia a dokonalejšia. Pomôcť tomu má 10 malých pomocných rakiet, ktoré budú nenápadne zabudované v karosérii po celom obvode vozidla. Desiatka raketiek by mala zlepšovať maximálnu rýchlosť a akceleráciu, ale i brzdenie a ovládateľnosť.

Celý balík sa bude volať “SpaceX Package” a má byť dostupný za príplatok. Musk nakoniec všetkému nasadil korunu poslednou vetou svojho statusu. Zmienil sa o tom, že vďaka raketám bude automobil možno vedieť aj lietať. My pokroku držíme palce, ale nie slepo. Vzhľadom na súčasnú situáciu v Tesle, kedy bez problémov nedokáže dodávať ani relatívne “obyčajný” Model 3 je ťažké predstaviť si lietajúci typ Tesla Roadster. Úprimne, takúto znôšku hlúpostí sme na internete nevideli už dávno.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

Prečo takéto niečo excentrický americký inžinier publikoval? Domnievame sa, že ide o ďalší z jeho šikovných marketingových trikov a bombastických sľubov. Musk sa totiž spolieha na to, že šokujúce informácie vo svete prebijú tie reálne, a síce, že Tesla musí prejsť ťažkou reorganizáciou. Pri nej sa zníži počet pracovných miest o 9 %, čo v praxi predstavuje približne 3 000 zamestnancov. Nemá však ísť o pracovníkov výroby.

Pôvodným cieľom Tesly bolo o takomto čase vyrábať 5 000 automobilov Tesla Model 3 za týždeň, realita je však taká, že sa za rovnaký čas aktuálne vyprodukuje približne len 3 500 exemplárov. Model 3 sa mal pritom starať o generovanie veľkého objemu tržieb a tým stabilizovať Teslu. To sa ešte stále nestalo.

Tesla zníži počet pracovných miest o približne 9 %

Musk označil plány na rušenie miest za "ťažkú, ale nevyhnutnú" reorganizáciu celej spoločnosti.

Je potom veľmi ťažké veriť tomu, že o niekoľko rokov by táto spoločnosť mohla vyrábať automobil vybavený raketovými tryskami. Musk je však šikovný stratég a každý jeden jeho krok je premyslený. Takmer určite to tak je aj v tomto prípade. Ako ste na tom vy? Veríte mu ešte jeho bombastické sľuby ako vystrihnuté zo sci-fi filmu? Je Elon Musk šialenec alebo vizionár?


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×