Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

VIDEO
Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni a preto chystajú novú zbraň.
6 príspevkov 14.07.2018 / Filip Kadlečík

Po type Stelvio už Taliani pracujú na novom športovo-úžitkovom vozidle. S dĺžkou 4,9 metra a hmotnosťou takmer dve tony bude sedemmiestne SUV najväčším automobilom vo viac než storočnej histórii značky Alfa Romeo. S novinkou vyššej strednej triedy začnú Taliani loviť v revíre, ktorý aktuálne ovláda Audi Q7, BMW X5 či Mercedes GLE.

Aby bol model agilný, ale zároveň aj úsporný, dostane ako prvá Alfa vôbec motor pracujúci s napätím 48 V.  K dispozícii pritom bude aj elektrické turbo, vďaka ktorému sa pri zdvihovom objeme 2.0 litra môžeme tešiť na výkon na úrovni 400 koní, ktorý by auto mohol rozhýbať viac než primerane.

Nové SUV stojí na platforme Stelvia. Tá však dostala predĺžený rázvor a väčšiu karosériu. Predstavenie XL modelu so zatiaľ neznámym názvom by malo prísť približne v polovici roka 2019, na trh by sa mohol dostať začiatkom roka 2020.

Na predaj je Ferrariho formula Alfa Romeo

Jeden z prvých monopostov vôbec má prinavrátený pôvodný vzhľad a je vo vysoko originálnom stave, čo prispieva k astronomickej hodnote.


Najnovšie články
BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×