Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Clio: Prvé detaily o piatej generácii

VIDEO
Jedno z najúspešnejších malých vozidiel sveta čoskoro dostane už svoju piatu generáciu. Veľká premiéra sa odohrá na jeseň, my však máme prvé informácie už teraz.
9 príspevkov 15.07.2018 / Filip Kadlečík

Najúspešnejšie európske subkompaktné auto posledných rokov čoskoro dostane zaslúženého nástupcu. Na jesennom autosalóne v Paríži predstaví Renault piatu generáciu modelu Clio. Do obchodov by novinka mala doraziť v prvých mesiacoch roka 2019.

Clio sa opticky zmení len decentne, dizajn bude inšpiráciu čerpať predovšetkým z Meganu. Počítať teda môžeme s plne diódovými prednými reflektormi, ktoré budú výraznejšie zasahovať aj do nárazníka. Koncové svetlá by svojim tvarom mohli opticky rozšíriť zadnú časť drobného Francúza.

Základom auta zostáva platforma Renault/Nissan určená pre malé autá, ktorú používa napríklad aj Nissan Micra. Omnoho viac sa toho stane pod karosériou. Popri trojvalcoch známych zo Smartu či Twinga príde aj nový 1,3-litrový štvorvalec, ktorý ponúka aj Mercedes v novej triede A.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Silnejšie motorizácie by sa mali dodávať aj s dvojspojkovou samočinnou prevodovkou. Zatiaľ nie je zrejmé, či v ponuke bude opätovne dostupný aj diesel. Ak áno, malo by ísť o známy motor 1,5 dCi vybavený systémom SCR - bude teda spĺňať aj novú emisnú normu. Ceny sa budú držať hranice udanej predchádzajúcim modelom, základná čiastka by sa mohla pohybovať na úrovni 11 000 eur.


Najnovšie články
BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×