Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Maserati Levante: Druhý raz s osemvalcom

Talianske SUV dostalo špecificky naladenú 3,8-litrovú jednotku montovanú v Maranelle, maximálny výkon je tentokrát 404 kW (550 k).
5 2 príspevky 13.07.2018 / Marek Pokrývka

Od svojho uvedenia disponovalo Maserati Levante výhradne šesťvalcovými motormi. Mnohí fanúšikovia to automobilke vyčítali a naplnenia svojich prosieb sa dočkali na aprílovom New Yorku. Do sveta tam prišiel variant Trofeo s agregátom V8. Ešte pred jeho premiérou sa hovorilo aj o vyhotovení GTS, k jeho odhaleniu však nakoniec nedošlo. Vozidlo dorazilo až teraz do Goodwoodu.

Vo verzii GTS zrýchľuje Levante na stovku za 4,2 sekundy 5 fotografií v galérii Vo verzii GTS zrýchľuje Levante na stovku za 4,2 sekundy Zdroj: Maserati

Festival rýchlosti priniesol nové vyhotovenie talianskeho SUV. Druhý raz prichádza s osemvalcom, opäť ide o 3,8-litrovú jednotku montovanú v Maranelle. Ide však o špecifické naladenie. Maximálny výkon je tentokrát 404 kW (550 k), kým krútiaci moment vrcholí na hodnote 730 Nm. Oproti vrcholnej verzii je teda novinka jasne slabšia. Stále však má úctyhodné dynamické parametre: tradičný šprint z 0 na 100 km/h zvládne za 4,2 sekundy a dosiahne najviac 292 km/h.

Maserati Levante Trofeo: 434 kW a V8 od Ferrari

Maserati Levante dostalo nové vyhotovenie, ktoré ho katapultuje do prvej ligy športových SUV. Trofeo má pod kapotou osemvalec z Ferrari ladený na takmer 600 koní. Čo všetko sa ešte zmenilo?

Levante GTS disponuje rovnakým ostro tvarovaným predným nárazníkom ako Trofeo. Má však kapotu bez dvojice otvorov, taktiež disponuje odlišne štylizovanými diskami kolies. Zadná časť sa pravdepodobne nemenila. Na fotografiách nám ju Maserati neukázalo, no naše oči pustilo do červeno-čierneho interiéru obsahujúceho karbónové obklady. K ničomu zásadnému tu nedošlo. Akú čiastku budú musieť zákazníci zaplatiť za to, aby si doň mohli sadnúť, sme sa zatiaľ nedozvedeli.


Najnovšie články
BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×