Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.
21 14.07.2018 / Marek Pokrývka

V týchto dňoch debutoval na Festivale rýchlosti v Goodwoode nový model McLaren nesúci označenie 600LT. Ide o druhé vozidlo, ktoré odkazuje na historického pretekára F1 GTR Longtail. Britská automobilka detaily o ňom odhalila už začiatkom mesiaca, teraz pridala niektoré ďalšie informácie. Superšport okrem toho predviedla v oranžovej farbe namiesto sivej.

Oranžový exemplár modelu 600LT si zapózoval s bratom 675LT 21 fotografií v galérii Oranžový exemplár modelu 600LT si zapózoval s bratom 675LT Zdroj: McLaren

Woking prezradil napríklad, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Týmto údajom sa vyrovná svojmu väčšiemu a silnejšiemu bratovi 675LT. Akceleráciu na 200 km/h zvládne šesťstovka v priebehu 8,2 sekundy, čím o dve desatiny prekonáva Ferrari 488 GTB disponujúce 70 konskými silami navyše. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

Staršiemu súrodencovi môže nový McLaren podľa slov automobilky konkurovať nielen na rovinke, ale tiež na okruhu. Okrem prepracovaného bodykitu generujúceho pri tempe 250 km/h prítlak 100 kilogramov k tomu prispel aj prepracovaný podvozok. Svetlá výška superšportu klesla o 8 milimetrov, kým predná náprava je o 10 mm rozšírená. Samozrejmosťou sú špecifické brzdy, pružiny, tlmiče či pneumatiky. Briti stavili na špičkové obutie Pirelli P Zero Trofeo R.

McLaren 600LT: 481 konských síl na tonu

Britská novinka upúta nevšedným vyústením výfuku, ale tiež výrazným odľahčením a modifikovanou technickou stránkou.

Anglická spoločnosť už začiatkom júla deklarovala, že model 600LT začne z jej továrne vychádzať v októbri. Montáž bude trvať presne rok. Na domácom trhu sa novinka už dá objednať za 185 500 libier (209-tisíc libier), pričom cenu možno výrazne zvýšiť balíkom Clubsport (24 170 libier) obsahujúcim početné karbónové dielce, škrupinové sedadlá či titánové skrutky na kolesách. Opcia s prívlastkom Pro (28 480 libier) k tomu ešte pridáva šesťbodové bezpečnostné pásy s upevňovacím rámom.


Najnovšie články
BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×