Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Česi vytvorili pre dvojicu BMW lak zo zlata

Českí umelci aplikovali na karosériou modelov i3 a i8 státisíce zrniek zlatého prachu, výsledok má pripomínať nočnú oblohu.
11 3 príspevky 15.07.2018 / Redakcia AUTO BILD

Špeciálne edície bývajú rôznorodé. Niektoré sa od štandardných verzii líšia len farbou, iné môžu vďaka úpravám vyzerať ako úplne iný model. Bavori si teraz pripravili dvojicu špecialít menom Starlight. Spadajú síce skôr do prvej kategórie, no vďaka laku sú poriadne zaujímavé.

Súčasťou laku jedinečných Bavorov je skutočné 24-karátové zlato 11 fotografií v galérii Súčasťou laku jedinečných Bavorov je skutočné 24-karátové zlato Zdroj: BMW

Za touto edíciou stoja naši českí susedia, vytvorili ju v spolupráci so značkou BMW. Jej modelom i3 a i8 naniesli na kožu skutočne 24-karátové zlato. Vďaka spoločnosti Liebscher Blattgold a Toplac mali k dispozícií maliar Miroslav Špičák a dizajnér Zoltán Matuška vzácny kov, ktorý aplikovali vo forme státisícov zrniek prachu. Výsledok doplnený čiernou má pripomínať nočnú oblohu. Exkluzívnou kúrou prešiel aj vnútrajšok, zafarbené sú kľučky, výduchy klimatizácie či stredový panel.

Test BMW 340i Touring: Prosíme, nezabíjať!

Špičkový rodinný variant radu tri poháňaný šesťvalcom je perfektné športové kombi, no dožije sa ďalšej generácie?

Pod povrchom skrášleným umelcami je všetko rovnako ako u bežných modelov. Obidva exempláre sú jedinečné a vznikli ako jednokusové projekty. Už čoskoro budú vystavené na filmovom festivale v Karlovych Varoch. Následne sa poberú do aukcie, o cene sa zatiaľ nehovorí.


Najnovšie články
Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Americké kupé si brúsi zuby na svetový rekord. Oproti prototypu sa navonok výrazne nezmení, o technickej stránke zatiaľ nevieme nič.

SSC Tuatara: Jašterica sa opäť hlási o slovo

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×