Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dendrobium D-1: Predátor poháňaný elektrinou

Angličania onedlho predstavia nový prírastok k elektrickým hyperšportom. Ich model D-1 sa snaží zaujať nielen výkonom, ale i zovňajškom.
9 15.07.2018 / Marek Pokrývka

Nedávno vznikla v Spojenom kráľovstve nová automobilka menom Dendrobium Automotive. Jej prvou lastovičkou bude elektrický hyperšport D-1, ktorý bol avizovaný už na ženevskom autosalóne. Nováčik nenecháva nič na náhodu, keďže bude disponovať ohromným výkonom a relatívne nízkou hmotnosťou.

Nový elektrický hyperšport z Británie bude dvojmiestny 9 fotografií v galérii Nový elektrický hyperšport z Británie bude dvojmiestny Zdroj: Dendrobium Motors

Ako to býva pri športových elektromobiloch čoraz častejšie, podstatné hodnoty sú štvorciferné. Kombinácia výkonu 1 342 kW (1 825 k), krútiaceho momentu 2 000 Nm a porcie 1 750 kg určite nič nedaruje konkurencii. O pohyb sa bude starať čisto elektrický systém. Akceptovateľnú hmotnosť má na svedomí použitie karbónových vlákien a kompozitných materiálov.

Karbónové vlákna si svoju cestu našli aj do interiéru, kde hrajú prím takmer v každom detaile. Svoj avantgardný štýl však dáva Dendrobium D-1 najavo najmä zvonku. Pohľad predátora číhajúceho na svoju korisť dokonale vystihujú vertikálne otvorené dvere a strecha. Zadným partiám dominuje klenutý LED pásik spájajúci brzdové svetlá.

Alieno Arcanum: Sen o rekordérovi z Bulharska

Neznáma firma chce vyrábať hyperšport pripomínajúci Lamborghini v štyroch verziách, najsilnejšia má mať 24 elektromotorov a výkon 5 221 koní.

Oficiálne bude elektrický hyperšport predstavený tridsiateho augusta tohto roku na podujatí Salon Privé pri anglickom mestečku Woodstock. Predstavenie môže sprevádzať aj publikovanie dôležitých informácií ako je dojazd, čas nabíjania alebo cena. Spoločnosť Dendrobium Automotive zatiaľ potvrdila iba to, že ich prvotina bude vyrábaná v Británii.


Najnovšie články
BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×