Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mustang jazdil v Goodwoode autonómne

TOP VIDEO
Preteky bez vodiča sa možno už čoskoro stanú realitou. Spoločnosť Siemens totiž vzala na slávne podujatie Mustang vybavený samostatným riadením.
10 príspevkov 15.07.2018 / Redakcia AUTO BILD

Siemens otvára dvere moderným technológiám do pretekov. Na anglický Festival rýchlosti v Goodwoode firma priviezla Ford Mustang vybavený autonómnym riadením 4. stupňa. Veterán dostal bojovú úlohu, prejsť trať dlhú 1,85 kilometra bez zásahu vodiča. Svalovec z roku 1965 má pôvodnú karosériu, podvozok a dokonca i motor. Zmenili sa iba niektoré riadiace prvky.

Autonómne vozidlo Uber malo nehodu

Volvo XC90 sa po náraze iného automobilu prevrátilo na bok. Spoločnosť po havárii všetky ďalšie testy svojej technológie prerušila.

Už od štartu nepôsobil samostatne jazdiaci Američan príliš sebavedomo. Zvolil opatrné tempo a hneď na úvod si to namieril krížom-krážom cez cestu do kopy sena. V prvých častiach trate musel záložný vodič urobiť viacero korekcií. Ako sa autu darilo pokračovať?


Najnovšie články
Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Americké kupé si brúsi zuby na svetový rekord. Oproti prototypu sa navonok výrazne nezmení, o technickej stránke zatiaľ nevieme nič.

SSC Tuatara: Jašterica sa opäť hlási o slovo

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×