Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vitara si udržiava popularitu

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki Vitara.
5 príspevkov 14.07.2018 / Soňa Zverková

Suzuki Vitara sa v júni stal najžiadanejším modelom spomedzi všetkých nových osobných vozidiel dodávaných na Slovensko. Po prvých šiestich mesiacoch tohto roku je zároveň Vitara už v štvrtom roku po sebe najpredávanejším SUV (kategória G1).

Vyplýva to zo štatistiky registrácií vozidiel Zväzu automobilového priemyslu na Slovensku (ZAP SR), podľa ktorej Suzuki predal v júni 265 a za prvý polrok 1 216 vozidiel modelu Vitara.

Celkový odbyt osobných vozidiel japonskej značky Suzuki sa počas prvých šiestich mesiacov tohto roka zvýšil na Slovensku o 2,07 percenta a ďalej tak navýšil dvadsaťpercentný prírastok z vlaňajšieho roka. To vylepšuje vyhliadky Suzuki, že aj v tomto roku obháji prvenstvo v predaji osobných vozidiel medzi japonskými značkami na Slovensku. Pôjde tak už o 13. víťazstvo v poradí.


Najnovšie články
BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×