Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW Beetle ako päťdverový elektromobil

V nasledujúcej dekáde môže prísť ďalšia generácia ikonického vozidla, hovorí sa o zásadnej premene. Ako by mohol vyzerať výsledok?
1 1 príspevok 16.07.2018 / Marek Pokrývka

Chrobák začal svoju životnú púť ako ľudové masovo vyrábané vozidlo, jeho moderná podoba sa však vybrala cestou menej dostupného imidžového produktu. Predajnými číslami nemôže originálu ani náhodou konkurovať. V ostatnom čase sa povrávalo, že z tohto dôvodu nedostane súčasná verzia nástupcu. Nedávno sa však objavili protichodné tvrdenia. Ďalšej generácie sa podľa nich dočkáme, prejde však zásadnou dizajnovou i technickou premenou. Má ísť o päťdverový elektromobil.

Takto nejako by mohol vyzerať v budúcnosti legendárny Chrobák

Ak sa tieto informácie potvrdia, z hľadiska koncepcie pôjde o veľmi zásadnú zmenu. Na retro vzhľade sa však údajne nemá až tak prejaviť. Ako by to mohlo dopadnúť načrtol Kleber Silva, brazílsky grafik so šikovnými rukami. Pri svojom diele siahol po aktuálnej verzii vozidla. Tú korenil kolesami z konceptu I.D. a diódovými linkami v nárazníku, pravdepodobne prebratými z modelu e-Golf.

Beetle od ABT je silnejší než Golf GTI

Model Beetle je mestskou štýlovkou. ABT zmenil milé ľudové autíčko na nenápadnú beštiu, ktorá si na raňajky podá aj Golf GTI!

Zásadnou úpravou je extra pár bočných dverí, darcom týchto partií bol podľa všetkého Arteon. Vzadu si môžeme všimnúť spojler pripomínajúci modely Porsche. Zdrojov bolo teda viacero, napriek tomu nevznikol nejaký čudesný mix. Beetle úpravy absolvoval celkom dobre. Skutočná verzia by pravdepodobne vyzerala inak, veľmi špekulovať však zatiaľ netreba. Projekt ešte nedostal zelenú. Ak sa bude takýto Chrobák realizovať, bude to najskôr počas nasledujúcej dekády.


Najnovšie články
BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×