Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období minulého roka.
3 príspevky 17.07.2018 / TASR

Vodiči nákladných áut uhradili za jazdu po spoplatnených úsekoch ciest v prvom polroku tohto roka na mýte 106,19 milióna eur. V porovnaní s prvými šiestimi mesiacmi minulého roka to znamenalo nárast o 4,7 percenta. Vyplýva to z najnovších údajov mýtnej spoločnosti SkyToll.

Na diaľniciach a rýchlostných cestách sa pritom v prvom polroku vybralo mýto vo výške 72,37 milióna eur, na cestách prvej triedy to bolo 33,78 milióna eur. "Za polrok sa na vybranom mýte podieľali zahraniční prevádzkovatelia 45,7 percenta," doplnil manažér pre komunikačnú stratégiu a PR firmy SkyToll Anton Bódis.

Čo sa týka samotného júna tohto roku, v rámci neho vybral štát na mýte 18,78 milióna eur. Z toho sa na diaľniciach a rýchlostných cestách vybralo 12,72 milióna eur a na cestách prvej triedy bol júnový výber 6,06 milióna eur. "Dňom s najvyšším denným výberom v sledovanom mesiaci bol 18. jún so sumou 855 332 eur," dodal Bódis.

V elektronickom mýtnom systéme bolo k 30. júnu 2018 zaregistrovaných 261 528 palubných jednotiek. Oproti predchádzajúcemu mesiacu ich počet vzrástol o 1371 kusov. "Z celkového počtu využívali 72,1 percenta vozidlá zo zahraničia," vyčíslil Bódis. V júni využívalo spoplatnené úseky ciest denne v priemere 41 459 vozidiel, čo je proti máju viac o 738.

(TASR)


Najnovšie články
BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×