Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ideálne autá pre rodinu: Ktoré má najväčší kufor?

FOTO
Pri kúpe vozidla motoristi okrem druhu pohonu či karosárskej verzie často v prvom rade hľadia aj na kapacitu batožinového priestoru. Ktorý model dnes ponúka ten najväčší? Pozrite si veľký prehľad 25-tich vozidiel.
26 11 príspevkov 17.07.2018 / Filip Kadlečík

Kapacita batožinového priestoru je pre mnohých motoristov jedným zo základných atribútov, ktorým musí jeho budúci automobil vynikať. Dokazujú to napríklad aj roky úspechu modelu Škoda Superb Combi či jemu podobných, ktoré si so sebou nosia poriadne veľký batoh.

Ktorý z týchto automobilov by ste si vybrali vy? 26 fotografií v galérii Ktorý z týchto automobilov by ste si vybrali vy? Zdroj: AUTO BILD

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde, ľudia chodia chalupy, víkendové pobyty, grilovačky a mnohí z nás si to nevedia predstaviť bez veľkého kufra. Pravdou však je, že sa nehodí len vtedy. Oceníte ho aj v prípade, že radi športujete, máte veľkú rodinu či radi aktívne trávite voľný čas.

My však zastávame názor, že tlačiť za každú cenu len na objem kufra nie je úplne správna voľba. Ak ho vyslovene nepotrebujete, jeden či dvakrát v roku sa bez neho určite dokážete zaobísť. Benefitom vám potom môže byť nižšia cena vozidla, menšia hmotnosť a v konečnom dôsledku teda aj úspornejší chod automobilu. Pred kúpou štvorkolesového služobníka je treba tento fakt dôkladne zvážiť.


>>> Poradie áut s obrovským kufrom nájdete v galérii <<<


V technických špecifikáciach väčšiny automobilov vždy nájdete dva údaje o objeme batožinového priestoru. Prvý z nich definuje základnú kapacitu kufra, druhý zasa maximálny objem prepravovaného nákladu po zložení operadiel druhého resp. tretieho radu sedadiel. Práve druhý z dvojice najlepšie ilustruje vnútorný priestoru automobilu - mnohé majú veľký základný objem, no v konečnom dôsledku do nich v prípade potreby naložíte menej nákladu, než do iných.

TOP 10: Ktoré jazdené kombi sú najlepšie?

V oblasti dlhodobej spoľahlivosti kraľujú podľa štatistík TÜV nemecké kombíky, druhé najväčšie zastúpenie majú tie japonské.

Za šampiónov v disciplíne “Objem batožinového priestoru” sa už tradične považujú minivany typu Fordu Galaxy či Volkswagenu Sharan. V dnešnom svete však dominujú SUV a výnimkou nie je ani táto oblasť trhu, víťazi porovnania spomedzi vozidiel testovaných nemeckým AUTO BILDom v rokoch 2016 až 2018 teda pre mnohých môžu byť prekvapením. Na druhú stranu, štvorkolky s takouto kapacitou sú naozaj univerzálnymi autami. Kompletné poradie nájdete vo veľkej galérii.


Najnovšie články
Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Americké kupé si brúsi zuby na svetový rekord. Oproti prototypu sa navonok výrazne nezmení, o technickej stránke zatiaľ nevieme nič.

SSC Tuatara: Jašterica sa opäť hlási o slovo

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×