Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.
4 28 príspevkov 17.07.2018 / Marek Pokrývka

Svoju súčasnú ofenzívu na segment SUV spustila Mladá Boleslav v roku 2016 predstavením typu Kodiaq. Sedemmiestne vozidlo sa odvtedy udomácnilo aj na našich cestách, pričom automobilka z neho predstavila viacero verzií. Aktuálne pripravuje Škoda uvedenie ďalšej. Chystá jeho dynamickejšie štylizovanú verziu, ktorej základným poznávacím znamením bude klesajúca strecha.

Zatiaľ nie je jasné, či Kodiaq GT uvidíme aj v Európe 4 fotografií v galérii Zatiaľ nie je jasné, či Kodiaq GT uvidíme aj v Európe Zdroj: autohome.com.cn

O vyhotovení nesúcom podľa prvých správ prívlastok Coupé sme pôvodne počuli vlani na jar. Postupne o ňom presiakli na povrch viaceré informácie, vrátane údajného označenia GT. Teraz ho môžeme potvrdiť. Na internete sa totiž objavili fotografie, ktoré ukazujú české SUV-kupé naživo bez akejkoľvek kamufláže. Ako prvá ich publikovala čínska stránka Autohome.

Ako môžeme vidieť, druhý karosársky variant medveďa siahne po radikálne sklonenom zadnom okne s veľkým strešným spojlerom. Samotná strecha sa ale zásadnejšie znižuje až za C-stĺpikom. Vozidlo teda nemá takú siluetu ako BMW X6 či Mercedes-Benz GLE Coupé, pôsobí trochu konvenčnejšie. Ťažiť z toho bude priestor pre hlavu vzadu sediacich pasažierov.

Čínska stránka ukazuje novinku z viacerých uhlov 4 fotografií v galérii Čínska stránka ukazuje novinku z viacerých uhlov Zdroj: autohome.com.cn

Okrem inak tvarovaného skeletu disponuje novinka aj prepracovanými nárazníkmi. Ten predný obsahuje tmavú obrubu masky chladiča, vzadu sa objavili dve okrúhle výfukové koncovky a odrazka cez celú šírku komponentu. Viditeľné sú označenia s veľkým nápisom Škoda na piatych dverách. Modifikované sú tiež zadné svetlá, na predných blatníkoch pribudol extra štítok.

Test Kodiaq Scout: S výzorom zálesáka

Mohutné české SUV sme si vyskúšali v terénne štylizovanej verzii Scout s množstvom vybavenia a špičkovým naftovým dvojlitrom.

Čínsky web uvádza aj technické údaje. Podľa jeho informácii má Kodiaq GT zachovaný rázvor 2 791 mm, pričom stojí na pôdoryse 4 634 x 1 883 milimetrov. Oproti originálu je teda kratší. Strecha je vo výške 1 649 mm, čo je len o 24 dielikov menej. Pod kapotou sa má objaviť dvojlitrový turbomotor. Dostupný vraj bude v naladení na 137 kW (186 k) alebo 162 kW (220 k), doplniť ho má štandardne sedemstupňová dvojspojková prevodovka a pohon všetkých kolies. Tieto verzie budú čoskoro dostupné v najľudnatejšej krajine sveta. Zatiaľ nie je vôbec isté, či Škoda prinesie svoje SUV-kupé časom aj na európske brehy.


Najnovšie články
BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×