Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).
4 18.07.2018 / Marek Pokrývka

Počas histórie vzniklo veľa európskych áut, ktoré využívali motory dovezené spoza oceánu. Šlo najmä o modely talianskych a britských značiek. Čerstvým prírastkom v druhej kategórii je Noble M500, novinka malého výrobcu z anglického mesta Leicester. Ten aktuálne vyrába takmer desaťročné kupé M600. Päťstovka je oproti nemu nielen mladšia, ale zároveň slabšia a pravdepodobne bude tiež lacnejšia.

Festival rýchlosti priniesol okrem iného aj prototyp kupé Noble M500 4 fotografií v galérii Festival rýchlosti priniesol okrem iného aj prototyp kupé Noble M500 Zdroj: Noble Automotive

Prototyp vozidla mohli spoznať návštevníci Festivalu rýchlosti. Firma tam vystavila nefunkčný exemplár, ktorému zatiaľ chýbal interiér. Pohľady pútal výraznou žlto-oranžovou farbou. S týmto lakom kontrastovalo viacero čiernych dielcov a rovnako finišované kolesá, spod ktorých vykúkali červené brzdové strmene. Na karosérii vyrobenej z ľahkého sklolaminátu si bolo možné všimnúť viacero povedomých štylistických prvkov.

Britský superšport dizajnovo zaujal oblúkom v bočnej časti evokujúcim Bugatti Chiron. Tvorcovia evidentne využili svetlomety z aktuálneho modelu Chevrolet Corvette, kým koncové diódové komponenty nám pripomenuli portfólio značky Citroën. Pri pohľade zozadu sú výrazné aj štyri výfukové koncovky. Zaujímavo je riešený prechod strechy do blatníkov, ktorý sa podobá na Ford GT.

Ariel uvádza Atom štvrtej generácie

Otvorené vozidlo má aerodynamicky vylepšenú karbónovú karosériu a štvorvalec z modelu Civic Type R, stovku strieľa za 2,8 sekundy.

Táto myšlienka pravdepodobne nie je náhodná, nakoľko gé-té od Modrého oválu bolo darcom pohonnej jednotky. Noble teda poháňa 3,5-litrový šesťvalec EcoBoost. Jeho výkon je znížený, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k). Presné parametre zatiaľ nie sú známe. Tajomstvom zostáva aj dátum, kedy príde tento Angličan s americkým srdcom na cesty.


Najnovšie články
Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Americké kupé si brúsi zuby na svetový rekord. Oproti prototypu sa navonok výrazne nezmení, o technickej stránke zatiaľ nevieme nič.

SSC Tuatara: Jašterica sa opäť hlási o slovo

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×