Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.
5 príspevkov 19.07.2018 / TASR

V júni 2018 sa zaregistrovalo 9 467 nových osobných automobilov, čo predstavuje oproti minulému roku s počtom registrovaných nových osobných vozidiel 9 568 pokles o 1,06 percenta.

Registrácie malých úžitkových automobilov (kategória N1) dosiahli v júni 2018 počet 955 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka s počtom áut 729 predstavuje 31-percentný nárast.

Najviac registrácií v kategórii M1 zaznamenala s podielom 17,44 percenta značka Škoda, nasledovaná Volkswagenom s podielom 8,49 percenta a značkou Hyundai s podielom 7,55 percenta.

V kategórii nákladných automobilov do 12 ton bol najväčší záujem o značku Iveco s podielom 43,33 percenta na júnovom predaji, potom o Mercedes-Benz s 20-percentným podielom a značkou Man s podielom 13,33 percenta.

V kategórii nákladných automobilov nad 12 ton na prvom mieste figurovala značka Scania, nasledovaná Mercedesom-Benz a značkou Man.

TASR informoval Pavol Prepiak, viceprezident Zväzu automobilového priemyslu SR.

(TASR)


Najnovšie články
Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Americké kupé si brúsi zuby na svetový rekord. Oproti prototypu sa navonok výrazne nezmení, o technickej stránke zatiaľ nevieme nič.

SSC Tuatara: Jašterica sa opäť hlási o slovo

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×