Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Záujem o benzínové motory Kia rastie

Slovenská fabrika Kia aj naďalej väčšinu svojej produkcie vyváža, u nás zostávajú necelé dve percentá autá. Z modelov je najobľúbenejší Sportage, medzi motormi dominujú benzínové.
1 5 príspevkov 20.07.2018 / TASR

Spoločnosť Kia Motors Slovakia (KMS) vyrobila v závode v Tepličke nad Váhom v prvom polroku 2018 viac ako 170 000 automobilov a 236 000 motorov. TASR o tom informoval vedúci oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou KMS Dušan Dvořák.

Modely Kia Sportage, Ceed a Venga podľa neho v prvom polroku 2018 najčastejšie exportovali do Ruska (17,7 percenta), Veľkej Británie (14 percenta) a Talianska (7,5 percenta). "Na slovenskom trhu zostalo stabilne asi 1,5 percenta vyrobených vozidiel. Najpredávanejší model značky Kia v Európe - Kia Sportage sa stal súčasne najvyrábanejším modelom (66 percent). Nasledovaný bol modelovým radom Ceed (28 percent) a viacúčelovým modelom Venga (6 percent)," uviedol Dvořák.

Najčastejšie vyrobeným automobilom sa v prvej polovici roka 2018 stala Kia Sportage v bielej farbe s benzínovým motorom s objemom 2,0 litra a šesťstupňovou automatickou prevodovkou. "Zákazníci v prvej polovici roka 2018 výrazne preferovali benzínové motory, ktorých podiel predstavoval 72 percent na celkovej produkcii. Najžiadanejším bol benzínový motor s objemom 1,6 l. Takmer polovicu všetkých vyrobených pohonných jednotiek sme exportovali do závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech v českých Nošoviciach," povedal vedúci oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou KMS.

V roku 2017 zaznamenala automobilka tržby na úrovni 5,18 miliardy eur, čistý zisk dosiahol 209 miliónov eur. "Za minulý rok odviedla KMS na dani z príjmov do štátneho rozpočtu sumu presahujúcu 68 miliónov eur. Od spustenia výroby automobilka na dani z príjmov zaplatila už viac ako 460 miliónov eur a potvrdila svoje miesto medzi najväčšími platcami korporátnej dane na Slovensku. V roku 2017 investovala KMS do úprav liniek na výrobu automobilov a motorov viac ako 107 miliónov eur. V tomto roku závod plánuje v investičných aktivitách pokračovať a preinvestovať viac ako 200 miliónov eur," podotkol vedúci oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou KMS.

(TASR)


Najnovšie články
Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Americké kupé si brúsi zuby na svetový rekord. Oproti prototypu sa navonok výrazne nezmení, o technickej stránke zatiaľ nevieme nič.

SSC Tuatara: Jašterica sa opäť hlási o slovo

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×