Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota Supra príde aj so štvorvalcom

Dvojlitrový turbobenzín bude mať taktiež bavorský rodný list, naladený má byť na výkon 193 kW (262 k) a spárovaný s osemstupňovým automatom.
5 4 príspevky 20.07.2018 / Marek Pokrývka

Na nedávnom podujatí Festival rýchlosti v Goodwoode mohli návštevníci vidieť dlho očakávanú reinkarnáciu typu Supra. Ikona športových automobilov Toyota sa verejnosti predviedla v kamufláži, no zvuk radového šesťvalca prevzatého od BMW nijak neskrývala. O tomto motore sa vie už dlho. Ako sme sa v týchto dňoch dozvedeli, v ponuke nebude jedináčikom.

Štvrtá generácia typu Supra sa predviedla na Festivale rýchlosti v Goodwoode 5 fotografií v galérii Štvrtá generácia typu Supra sa predviedla na Festivale rýchlosti v Goodwoode Zdroj: Toyota

Hlavný inžinier celého projektu Tetsuya Tada pre americký magazín Road & Track potvrdil, že nová Supra príde aj so štvorvalcom. Dvojlitrový turbobenzín bude mať taktiež bavorský rodný list. Základná verzia športového kupé má využiť agregát B48B20, naladený má byť na výkon 193 kW (262 k). Rovnako ako o liter väčší šesťvalec B58B30 bude spárovaný s osemstupňovým automatom ZF. O manuálnom variante sa aktuálne nehovorí, jeho prípravu však nemožno vylúčiť.

Toyota ukáže v Goodwoode oživenú Supru

Japonské kupé vzniklo v spolupráci s BMW a asi dostane nemecký šesťvalec poháňajúci zadné kolesá. Do predaja má prísť začiatkom budúceho roka.

Modely poháňané trojlitrom produkujúcim údajne 246 kW (335 k) budú síce rýchlejšie, no podľa šéfinžiniera majú byť štvorvalcové vyhotovenia ľahšie a zároveň disponovať  lepším rozložením hmotnosti i ostrejšie reagujúcim nosom. Na ďalšie podrobnosti si budeme musieť počkať.


Najnovšie články
BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×