Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na predaj je jedinečný roadster Ford GTX1

Superšport je vyhotovený v čierno-zlatej kombinácii, vrátane svetiel a interiéru. Vyniká aj vďaka podpisom významných ľudí.
19 1 príspevok 25.07.2018 / Marek Pokrývka

Vrcholom portfólia športových automobilov Ford je kupé GT. Jeho aktuálna generácia (druhá moderná nadväzujúca na odkaz GT40) je exkluzívnym artiklom, nakoľko výrobca predaj podmienil okrem prekvapujúco vysokej ceny aj viacerými náležitosťami. Predchodca bol dostupnejší. No platilo to len pre štandardné verzie, nie otvorený variant s označením GTX1.

Aj vďaka tmavým svetlám je tento Ford unikátnym zjavom 19 fotografií v galérii Aj vďaka tmavým svetlám je tento Ford unikátnym zjavom Zdroj: Mecum Auctions

Tento roadster vznikol pôvodne ako koncept pre podujatie SEMA. Vozidlo však vyvolalo takú odozvu, že Modrý ovál poveril externú firmu Genaddi Design Group stavbou malej série. Vyrobené mali byť tri desiatky kusov. Jeden z nich je aktuálne na predaj, pričom jeho výnimočnosť zvyšuje netradičné farebné vyhotovenie. Superšport je totiž kompletne čierno-zlatý.

Do tejto kombinácie typickej pre spoločnosť Hertz nie je oblečená len karoséria GTX1. Prekvapujúco ju majú aj svetlá, tie predné preto pôsobia ako vyklápacie. Zo schémy čiastočne vyčnievajú akurát zaujímavé disky kolies. Interiér v nej pokračuje, čierne kožené čalúnenie a uhlíkové vlákna v ňom dopĺňa množstvo zlatých detailov. Interiér disponuje vstavaným infotainmentom.

Svojho pána si hľadá nový Ford GTX1

Výnimočný roadster má okrem karosérie žlté aj kolesá a strmene. Od výroby v roku 2006 najazdil iba 127 kilometrov a je v perfektnom stave.

Americký automobil vyrobený ako 24. v poradí je jediným v takomto vyhotovení, navyše patrí k trom exemplárom disponujúcim väčším batožinovým priestorom. Jedinečný je aj vďaka podpisom významných ľudí v motorovom priestore. Na plech vedľa kompresorom prepĺňaného 5,4-litrového osemvalca sa podpísal Caroll Shelby, Henry Ford III, Edsel Ford, Roger Penske, Dan Gurney, Tony Kanaan či bratia Mario a Michael Andretti. Čo to urobí s cenou? To nevieme, dražobná spoločnosť Mecum Auctions odhad nezverejnila. Vozidlo plánuje dať do ponuky na augustovom podujatí v Monterey.


Najnovšie články
BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×