Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemci a Američania nemajú záujem o Mercedesy

Daimler v posledných dvoch mesiacoch zápasí s nepretržitým poklesom predaja, a to aj na svojich dvoch najdôležitejších trhoch: v Nemecku a USA. Situáciu zachránila Čína.
12 príspevkov 07.08.2018 / TASR

Nemecký koncern Daimler nezastavil ani v júli pokles odbytu svojich vozidiel. Predaj áut jeho hlavnej značky Mercedes-Benz klesol o osem percent na 167 518 kusov. Vedenie koncernu o tom informovalo v pondelok. Minulý mesiac sa odbyt základného závodu koncernu znížil ešte silnejšie než v júni.

Mercedesy nejdú na odbyt najmä v Nemecku a v Spojených štátoch. Silnejší je ich predaj v Číne, kde bol prírastok osem percent a kúpilo si ich takmer 53 000 zákazníkov. Avšak aj v Číne pokračuje oslabovanie tempa ich predaja.

V prvých piatich mesiacoch tohto roku bol záujem o mercedesy silný, takže za sedem mesiacov sa ich predalo takmer 1,36 milióna. Výsledok je medziročne lepší o 2,3 percenta.

(TASR)


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×