Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel Insignia: 200 koní z nového benzínu

Prázdny priestor v ponuke pohonných jednotiek vypĺňa štvorvalec so zdvihovým objemom 1,6 litra spĺňajúci emisnú normu Euro 6d-Temp.
3 07.08.2018 / Marek Pokrývka

Insignia druhej generácie prišla do obchodov so slušnou paletou motorov. Jej zážihovú časť reprezentuje 1,5-litrový agregát naladený na 103 kW (140 k) alebo 121 kW (165 k) a dvojliter, ktorý dosahuje až 191 kW (260 k). Výkonovo je medzi nimi poriadna medzera. Čoskoro bude zaplnená, Opel totiž dostal rovných 200 koní z nového benzínu.

Prepĺňaný 1,6-litrový štvorvalec pochádza z dielne General Motors 3 fotografie v galérii Prepĺňaný 1,6-litrový štvorvalec pochádza z dielne General Motors Zdroj: Opel

Pod kapotu nemeckého automobilu sa nasťahoval 1,6-litrový prepĺňaný štvorvalec. Vzhľadom na prechod značky pod skupinu PSA zvádza tento objem na myšlienky o francúzskom pôvode, ide však o evolúciu agregátu vyvinutého v General Motors. Pohonná jednotka prešla zmenami súvisiacimi s blížiacim sa začiatkom platnosti emisných noriem Euro 6d-Temp. Medzi tie najväčšie úpravy patrí filter pevných častíc, ktorý má čoraz viac zážihových motorov.

Turbobenzín dosahuje výkon 147 kW (200 k) a krútiaci moment 280 Nm, spárovaný môže byť so šesťstupňovým manuálom alebo automatickou prevodovkou s rovnakým počtom stupňov. V prvom prípade zrýchli Insignia na stovku za 7,7 sekundy. Maximálna rýchlosť tejto verzie je 235 km/h, kombinovaná spotreba dosahuje 6,3 l/100 km. Emisie oxidu uhličitého dosahujú 145 gramov na kilometer.

Test Insignia Country Tourer: Najmä o štýle

Terénne sa tváriace kombi svojou svetlou výškou neohúri, do náročných podmienok sa preto nehodí. Na ceste vyniká komfortom.

Uvádzané čísla platia pre základný model. Opel však nový zážihový agregát ponúka pre všetky karosárske vyhotovenia, teda liftback Grand Sport, kombi Sports Tourer i jeho terénnu odrodu Country Tourer. Na domácom trhu stojí prvý menovaný od 35 195 eur. V cenníku sa okrem benzínového motora objavil aj vylepšený multimediálny systém, ktorý je dostupný v dvoch verziách.


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×