Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Leon Cupra od ABT má výkon až 370 koní

Úpravca nahradil pôvodné výfukové potrubie ladeným kúskom a prepĺňaný motor vybavil vlastnou riadiacou jednotkou.
7 1 príspevok 07.08.2018 / Marek Pokrývka

Logo nemeckého tunera ABT Sportsline vídavame najčastejšie na modeloch Audi, táto renomovaná firma však občas nepohrdne ani inými koncernovými značkami. Najnovšie sa pozrela pod sukňu športovej pýche automobilky Seat. Leon Cupra od nej dostal do vienka jemne upravený vzhľad, no najmä podstatne silnejšie naladenú pohonnú jednotku.

Dynamické parametre kompaktu úpravca nezverejnil 7 fotografií v galérii Dynamické parametre kompaktu úpravca nezverejnil Zdroj: ABT Sportsline

Prepĺňaný dvojliter španielskeho hot-hatchu štandardne produkuje 221 kW (300 k), no úpravca toto číslo výrazne zvýšil prostredníctvom dvoch zásahov. V prvom rade nahradil pôvodné výfukové potrubie ladeným kúskom s mierne väčšími oválnymi koncovkami. Okrem toho vybavil motor vlastnou riadiacou jednotkou, nešlo tu len o jednoduché preprogramovanie pôvodnej.

Test Leon ST Cupra 300: Oplatí sa 4Drive?

Vďaka pohonu všetkých kolies ponúka horúce kombi raketové rozjazdy a viac stability v zákrutách, ale je smädnejšie a trochu menej zábavné.

Napriek neveľkému rozsahu tuningu má motor kompaktu od ABT výkon až 272 kW, čo je v prepočte 370 koní. Krútiaci moment narástol na 460 Nm. Týmito parametrami sa môže Leon rovnať s absolútnou elitou hatchbackov, na rozdiel od nej však má poháňanú iba prednú nápravu. Obe osi sú vybavené 20-palcovými kolesami, Cupra je okrem toho mierne nižšie vďaka modifikovanému podvozku. Navonok teda vozidlo nijak neprezrádza nezanedbateľné posilnenie svojho srdca.


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×