Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda CR-V: Začína sa predaj 5. generácie

V ponuke zatiaľ figuruje výhradne benzínový 1,5-litrový štvorvalec VTEC Turbo. Má dve naladenia, ktoré súvisia s prevodovkou.
20 7 príspevkov 07.08.2018 / Marek Pokrývka

V našich končinách to tak nemusí vyzerať, no celosvetovo najúspešnejším zástupcom športovo-úžitkového segmentu je Honda CR-V. Perfektné predajné čísla dosahuje najmä v USA. Práve tamojší trh preto dostal prednosť pri uvádzaní 5. generácie bestselleru, ktorá debutovala v Los Angeles ešte na jeseň roka 2016. Európa si na ňu musela počkať poriadne dlho.

Honda CR-V má na Slovensku základnú cenu presne 24 990 eur 20 fotografií v galérii Honda CR-V má na Slovensku základnú cenu presne 24 990 eur Zdroj: Honda

Po jarnom ženevskom odhalení verzie určenej pre starý kontinent sa teraz konečne začína jej predaj. Na slovenský trh príde vozidlo v októbri, jeho ceny však poznáme už teraz. V ponuke zatiaľ figuruje výhradne prepĺňaný 1,5-litrový motor. SUV bude dostupné aj v hybridnom vyhotovením, jeho uvedenie do obchodov je ale naplánované na neskôr. Odohrať by sa malo počas budúceho roka.

Benzínový štvorvalec VTEC Turbo má dve naladenia, ktoré súvisia s prevodovkou. Na výber je šesťstupňový manuál alebo skriňa CVT. V prvom prípade dosahuje motor maximálne 127 kW (173 k), pri samočinnej technike je vrchol na úrovni 142 kW (193 k). Vyberať si možno aj pri pohone. Cenník obsahuje dva modely s ručným radením a predným pohonom, ostatné verzie nesú štítok 4WD.

Honda CR-V ponúkne sedemmiestnu verziu

V európskych obchodoch bude SUV dostupné s 1,5-litrovým prepĺňaným benzínom, alternatívu vytvorí hybrid využívajúci atmosférický dvojliter.

Na slovenskom trhu štartuje Honda CR-V tesne pod hranicou 25-tisíc eur, ide o manuálny model Comfort bez systému 4x4. Najvyššia verzia disponujúca vybavením Executive, prevodovkou CVT a pohonom oboch náprav stojí 38 690 eur. Možností na ďalšie zvýšenie tejto čiastky nie je veľa, opciou je prakticky iba lak (600 až 800 eur) a tretí rad sedadiel (1 700 eur).

Slovenské ceny:

Motor

Prevodovka

Vybavenie

 Cena

Pohon 2WD

 

 

 

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Comfort

24 990 €

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Elegance

27 990 €

Pohon 4WD

 

 

 

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Elegance

29 990 €

1.5 VTEC Turbo

Bezstupňová CVT

Elegance

32 190 €

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Lifestyle

32 990 €

1.5 VTEC Turbo

Bezstupňová CVT

Lifestyle

35 190 €

1.5 VTEC Turbo

6-stupňová manuálna

Executive

36 490 €

1.5 VTEC Turbo

Bezstupňová CVT

Executive

38 690 €

 


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×