Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemci vyvíjajú solárny elektromobil

Nedostatočná infraštruktúra, obmedzený dojazd a vysoká cena sú najväčšie brzdy pre rozvoj elektrickej mobility. Riešením by mohol byť inovatívny elektromobil so solárnymi článkami.
2 4 príspevky 08.08.2018 / TASR

Mníchovský vývojársky startup využil tohoročné silné slnko v Bavorsku, aby otestoval konečnú verziu systému nabíjania svojich vozidiel Sion. Ide o elektromobily so solárnymi článkami, ktoré sa môžu nabíjať aj počas jazdy.

Nemecku sa pravdepodobne nepodarí dosiahnuť cieľ, ktorým je zvýšenie počtu elektromobilov na jeho cestách na 1 milión do roku 2020. Vláda preto v apríli uviedla, že je pripravená podporiť spoločnosti, ktoré vyrábajú batérie pre elektrické vozidlá.

2 fotografie v galérii Zdroj: Sono Motors

Startup Sono Motors, založený v roku 2016, vyvíja elektromobil Sion, ktorý má do svojej karosérie integrované solárne články. Môže sa nabíjať energiou zo slnka aj z bežných elektrických zásuviek ako iné elektromobily. Sion bude mať na streche, kapote aj na bokoch 330 solárnych článkov a dojazd približne 250 kilometrov na jedno nabitie.

Výroba týchto modelov sa začne v druhej polovici 2019 v jednom z nemeckých závodov firmy. Sono Motors má už približne 5 000 objednávok. Svoj elektromobil chce začať predávať na budúci rok za 16 000 eur.

"Máme vyhrievanie sedadiel, klimatizáciu, veľký infotainment systém, kde si môžem interaktívne pripojiť svoj telefón, čo znamená, že máme naozaj plne vybavené vozidlo, ktoré je veľmi jednoduché, nemá žiadne ozdoby," povedal Laurin Hahn, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ startupu.

(TASR)


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×