Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dovoz áut do Číny na historickom minime

Čína v júli znížila dovozné clá a v dôsledku toho sa dovoz v júni prepadol takmer o 90 percent. Číňania totiž kúpu auta odkladali na neskôr.
08.08.2018 / TASR

Dovoz áut do Číny sa v júni prepadol o vyše 87 percent na historicky najnižšiu úroveň 15 000 vozidiel. Uviedla to v týchto dňoch Čínska asociácia predajcov automobilov. Júnový vývoj sa podpísal aj pod údaje za celý 1. polrok, podľa ktorých dovoz áut do Číny klesol medziročne o vyše pätinu. Dôvodom je odkladanie dodávok pre očakávané zníženie dovozných ciel, ktoré v Číne začalo platiť od začiatku júla.

V dôsledku júnového prepadu klesol dovoz osobných áut do Číny aj za 1. polrok. Za šesť mesiacov roka sa do krajiny doviezlo 452 000 osobných áut, čo medziročne predstavuje pokles o 22,1 percenta. Podľa zástupcov asociácie predajcov rozsah júnového poklesu nemá obdobu a jednoznačne za tým vidia zmenu v dovozných clách na autá a komponenty od 1. júla.

V júni klesol aj počet predaných áut z dovozu. Celkovo sa v Číne predalo 63 000 dovezených áut, čo znamená pokles o 21,2 percenta. Za šesť mesiacov tohto roka predaj osobných áut z dovozu klesol medziročne o 9,8 percenta na 394 000 vozidiel.

(TASR)


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×